A A+ A++

Co piąty Polak cierpi na jakiś rodzaj przepukliny brzusznej. Najczęściej jest to przepuklina pachwinowa, która dotyka aż 70% pacjentów i potrafi niemal całkowicie uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Jak ulżyć sobie w bólu? Czy pas przepuklinowy pomaga i kiedy to dobre rozwiązanie?

Pas przepuklinowy – jak działa? Najważniejsze korzyści

Przepuklina brzuszna może mieć różne podłoże. U noworodków najczęściej wynika z wrodzonej wady anatomicznej, u dorosłych natomiast – jest konsekwencją zbyt dużego ciśnienia w jamie brzusznej (przepuklina nabyta) lub nagłego wysiłku fizycznego (przepuklina pourazowa). Niezależnie od przyczyny w procesie jej leczenia i rekonwalescencji niezwykle przydatny może okazać się pas na przepuklinę brzuszną MegaMedic. Dlaczego warto go stosować?

Pas przepuklinowy ogranicza przemieszczanie się narządów wewnętrznych. W efekcie nie tylko zmniejsza ryzyko dalszego rozwoju schorzenia, ale również uśmierza ból i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Jest wykorzystywany nie tylko przez osoby przygotowujące się do zabiegu usunięcia przepukliny, ale również w procesie rekonwalescencji już po jego wykonaniu.

Pas po operacji przepukliny nie tylko łagodzi dolegliwości bólowe, ale również pozwala szybciej wrócić do maksymalnej sprawności i normalnej aktywności życiowej. Imituje fizjologiczny opór, jaki naturalnie stawiają zdrowe powłoki brzuszne. W konsekwencji stabilizuje wrażliwy obszar ciała, zabezpiecza ranę i ułatwia podejmowanie wysiłku po zabiegu.

Pamiętaj, przepuklina nie cofnie się sama. Nieleczona może doprowadzić do groźnych powikłań. Dlatego jeśli tylko zauważysz u siebie niepokojące objawy, zgłoś się do lekarza. Wykona on pełną diagnostykę i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Jak dobrać pas przepuklinowy? Rodzaje i najważniejsze kryteria

Nie istnieje jeden pas przeciwprzepuklinowy, który pasowałby każdemu. Jeśli chcesz, aby realnie wspierał Cię w procesie leczenia schorzenia i w trakcie rekonwalescencji po operacji, musisz go odpowiednio dobrać. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wyrobu?

  1. Przeznaczenie. Na rynku dostępne są zarówno uniwersalne pasy przepuklinowe, jak i modele, które znajdują zastosowanie wyłącznie w konkretnym rodzaju przepukliny, np. pasy na przepuklinę pachwinową, pasy na przepuklinę stomijną.
  2. Płeć. Jeśli chodzi o część modeli, płeć nie ma ona kompletnego znaczenia. Natomiast w przypadku pasów na przepuklinę pachwinową lub udową występuje podział na warianty damskie i męskie. Uwzględnia on różnice w budowie anatomicznej miednicy między kobietami a mężczyznami. W sklepach z wyrobami medycznymi można znaleźć także modele dziecięce.
  3. Rozmiar. Pasy przepuklinowe występują w wielu rozmiarach i często są wyposażone w dodatkowe zapięcia (np. na rzepy), co pozwala dopasować model do wymiarów sylwetki. Przy wyborze pasa często uwzględnić należy nie tylko obwód brzucha, ale i długość tułowia.

Najczęściej pas na przepuklinę brzuszną jest stosowany czasowo. Zdarzają się jednak przypadki pacjentów, którzy z uwagi na wiek lub choroby towarzyszące nie mogą przystąpić do operacji usunięcia schorzenia. Wówczas pas przeciw przepuklinie można używać bezterminowo.

Niezależnie od tego, jak długo przyjdzie Ci nosić pas przepuklinowy, pamiętaj o jego uważnym doborze. Tylko wówczas zda on egzamin – uśmierzy ból, złagodzi objawy schorzenia i przyspieszy rekonwalescencję. W razie problemów możesz skonsultować swój wybór z lekarzem. Zyskasz wówczas gwarancję niezawodności działania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Róże o zmierzchu” – coś dla miłośników kultury japońskiej
Następny artykuł35-latek – złodziej roweru zatrzymany