Wicemistrz świata Formuły E sezonu 2022-2023 rozpoczął tegoroczne zmagania od dwóch finiszów na trzeciej pozycji oraz zwycięstwa. Nowozelandczyk po drugim wyścigu w Arabii Saudyjskiej objął fotel lidera z dorobkiem 56 punktów i przewagą 18 oczek nad drugim Pascalem Wehrleinem.

Z pole position do wyścigu ruszał Oliver Rowland, jednak nie utrzymał prowadzenia przed pierwszym zakrętem. Na czele znalazł się Robin Frijns, ale po chwili i on stracił pozycję. Cassidy dysponował wyraźnie lepszym tempem i nie musiał się martwić rywalami. Czołowa trójka przecięła linię mety w niezmienionej kolejności od 6 okrążenia.

Czwarte miejsce zajął Jake Hughes. W piątek tuż za podium uplasował się jego zespołowy partner, który tym razem musiał wycofać się z wyścigu. Bird zakończył rywalizację przez uszkodzone zawieszenie bolidu McLarena.

Kolejne pozycje zajęli Stoffel Vandoorne i Sacha Fenestraz. Siódmą lokatę wywalczył Pascal Wehrlein, który startował z odległego, dziesiątego pola. Jean-Eric Vergne po udanym piątku dysponował słabym tempem kwalifikacyjnym i wyścigowym. Kierowca DS Penske nie wykorzystał potknięcia Niemca i tylko powiększył stratę po dwóch pierwszych rundach.

Dziesiątkę zamknęli Maximilian Gunther oraz Jake Dennis. Dla obu kierowców był to najgorszy występ od początku sezonu. Chociaż Cassidy dysponował znakomitym tempem, jego zespołowy partner otworzył dopiero drugą dziesiątkę. Edoardo Mortara wywalczył 12 pozycję, najwyższą Mahindry po trzech pierwszych rundach.

Hinduski zespół jest jedną z dwóch ekip, które dotychczas nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu. W klasyfikacji konstruktorów plasują się jedynie nad ABT Cupra. Przed wyścigiem dorobkiem punktowym nie mogli się również pochwalić kierowcy Nissana. Pole position oraz trzecie i szóste miejsca pozwoliły im jednak na awans na siódmą lokatę.

Linię mety przecięło 18 z 22 zawodników. Po wypadku w kwalifikacjach do wyścigu nie przystąpił Sebastien Buemi. Dan Ticktum po problemach od pierwszego okrążenia wycofał się przed flagą w szachownicę. Jehan Daruvala, który ruszał z piątego miejsca początkowo stracił kilka pozycji, a następnie przestrzelił zakręt i zatrzymał się na poboczu.