A A+ A++

W listopadzie 2022 roku PGNiG Technologie, w ramach Grupy PGNiG zostało połączone z PKN ORLEN. Wejście w skład koncernu multienergetycznego stwarza nowe możliwości dla rozwoju firmy i pracowników, którzy zdecydują się na rozpoczęcie kariery zawodowej w PGNiG Technologie. Władze spółki podkreślają, że dzięki połączeniu z PKN Orlen są jeszcze bardziej atrakcyjnym pracodawcą w Krośnie.

PGNiG Technologie specjalizuje się w zakresie produkcji sprzętu do powierzchniowego wyposażenia odwiertów on shore i off shore oraz świadczy usługi obróbki maszynowej metali, jak również usług projektowania, budowy, uruchamiania i eksploatacji kopalń ropy naftowej i gazu ziemnego, podziemnych magazynów gazu, tłoczni gazu oraz rurociągów przesyłowych.

– Wykonujemy zlecenia dla firm w Polsce, Norwegii, Ukrainie – podkreśla Zbigniew Leniowski, prezes PGNiG Technologie w Krośnie. – Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji w branży naftowo-gazowniczej jako generalny realizator inwestycji, tj. począwszy od zaprojektowania, przez wykonanie urządzeń – między innymi głowic, zaworów, śluz, zasuw – po przekazanie instalacji i urządzeń do eksploatacji – mówi.

Przykładem może być realizacja inwestycji w Lipie (gm. Głogów Małopolski), realizowana dla PKN Orlen Oddział Geologii i Eksploatacji PGNiG w Warszawie. – Pozwala na wydobycie gazu ziemnego z trzech zlokalizowanych obok siebie odwiertów na złożu Rogoźnica – mówi Zbigniew Leniowski.

PGNiG Technologie realizuje dostawy kluczowego wyposażenia technologicznego i koordynuje działania podwykonawców.

W trakcie prac zastosowano nowatorskie rozwiązania, chroniące środowisko naturalne oraz mające wpływ na bezpieczeństwo i obniżenie kosztów eksploatacji instalacji – podkreśla prezes PGNiG Technologie.

Zbigniew Leniowski zaznacza, że w branży naftowo-gazowniczej mają zastosowanie technologie i procedury oparte onormy American Petroleum Institute (API), którego certyfikat jest w posiadaniu także PGNiG Technologie. – Jednym z rozwiązań, które z sukcesem w ostatnich latach zostało wdrożone i jest powodem do dumy dla krośnieńskiej spółki, jest zabezpieczenie śluzy. – Powoduje znaczne podniesienie bezpieczeństwa dla obsługujących – podkreśla prezes PGNiG Technologie. Dodaje, że rozwiązanie to jest opatentowane i PGNiG Technologie jest właścicielem patentu.

Misją PGNiG Technologie jest ułatwianie dostępu do zasobów ropy naftowej, gazu ziemnego poprzez budowę infrastruktury, przy wykorzystaniu najnowszych, światowych technologii w poszanowaniu środowiska naturalnego.

Chociaż podstawową branżą, w której działa spółka jest nafta i gaz, to nie zamyka się na nowe kierunki, w tym paliwa, w przyszłości.

Połączenie z PKN Orlen daje nam, chociaż nie jest to jeszcze widoczne na tym etapie, możliwość dalszego poszerzania kompetencji w kierunku petrochemicznym – mówi Zbigniew Leniowski.

Dodaje, że PGNiG Technologie zwraca się też w kierunku produkcji osprzętu dla magazynowania wodoru, jako alternatywnego źródła energii. – Ten gaz, żeby mógł być wykorzystywany w sposób bezpieczny, musi być odpowiednio zmagazynowany i przekazywany – mówi Zbigniew Leniowski.

Tłumaczy, że perspektywą dla spółki jest wytworzenie osprzętu, który będzie bezpieczny, trwały i wykorzystywany na szeroką skalę w przemyśle. 

Dlatego m.in. krośnieńska spółka przystąpiła do Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Koncern multienergetyczny

PGNiG Technologie działa w ramach Grupy kapitałowej PGNiG, która w ub. roku stała się częścią PKN Orlen. To kolejny etap tworzenia koncernu multienergetycznego przez spółkę paliwową PKN Orlen.

Nasza branża cały czas jest rozwijana, a teraz możemy poszerzyć możliwości o wykonywanie zadań inwestycyjnych w branży petrochemicznej – mówi Zbigniew Leniowski, Prezes PGNiG Technologie, Grupa Orlen.

Obecnie PGNiG Technologie zatrudnia ponad 260 osób, ale jak podkreśla prezes Leniowski, spółka się rozwija i wciąż potrzebuje chętnych do pracy. – Są zadania, które kontraktujemy, więc wymusza to na nas rozszerzenie zatrudnienia – mówi. Zaznacza, że oferty skierowane są do osób kompetentnych, które mają doświadczenie, bądź chcą je zdobyć w branży naftowo-gazowniczej.

Nasze oferty pracy kierujemy do inżynierów, konstruktorów i do tych, których ciekawi praca przy produkcji maszynowej na hali produkcyjnej, bądź przy montażu instalacji technologicznych oil&gas w terenie – mówi Zbigniew Leniowski.

Zaznacza, że praca może wiązać się z wyjazdem w teren. – Działamy tam, gdzie są zasoby węglowodorów – podkreśla prezes PGNiG Technologie.

Przyszłych pracowników spółka szuka już wśród uczniów i studentów. Jak do tej pory, współpracuje z Zespołem Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza oraz Zespołem Szkół Mechanicznych im. St. Staszica w Krośnie.

Przekazujemy młodym ludziom, że w Krośnie mogą znaleźć ciekawą pracę – mówi Zbigniew Leniowski.

Dodaje, że uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą liczyć na odbycie praktyk zawodowych w PGNiG Technologie.

W przypadku studentów, spółka jest zainteresowana osobami, które kształcą się na kierunkach maszynowym, budowlanym, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków pokrewnych, jak automatyka i energetyka. – Mamy oferty pracy dla inżynierów – mówi Zbigniew Leniowski. Tłumaczy, że mając podstawową wiedzę z czytania rysunku technicznego, czy dokumentacji, już dziś mogą aplikować do pracy w PGNiG Technologie.

Jakich pracowników poszukuje PGNiG Technologie?

Przede wszystkim osób, które mają doświadczenie w pracy jako inżynierowie konstruktorzy i z kierunkowymi uprawnieniami budowlanymi czy też posiadające kwalifikacje do zarządzania projektami – mówi Zbigniew Leniowski.

Dodaje, że ciągła rekrutacja prowadzona jest na stanowiska fizyczne. – Mamy wysokie wymagania jeżeli chodzi o spawaczy, ale jest też przy tym miejsce na zdobycie praktyki – zaznacza.

Z pełną i aktualną ofertą pracy i wymaganiami można zapoznać się na stronie PGNiG Technologie (TUTAJ).

Obecnie spółka poszukuje pracowników na stanowiska na terenie Krosna oraz na terenie całej Polski. To m.in.:

  • Specjalista ds. zakupów
  • Spawalnik
  • Konstruktor
  • Operator sprzętu budowlanego
  • Spawacz
  • Ślusarz
  • Kierownik projektu
  • Pracownik ds. przygotowania i realizacji projektów
  • Pracownik ds. ofertowania w zakresie wycen i kosztorysowania
  • Inżynier budowy
  • Monter gazociągów
  • Kierownik budowy

Prezes Zbigniew Leniowski zaznacza, że w przypadku stanowisk pracy, które wymagają posiadania uprawnień branżowych górniczych, spółka umożliwia ich uzyskanie podczas pracy, po zaliczeniu wymaganej podczas pracy praktyki i zaliczeniu wymaganych egzaminów.

Materiał sponsorowany
Zdjęcia: PGNiG Technologie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWhy American whiskey is the real winner of St. Patrick's Day
Następny artykułOszustwa na wynajmie mieszkań. 24-latek zatrzymany