Koszykarze BM Stali Ostrów Wielkopolski w doskonałym stylu otwierają sezon Energa Basket Ligi. W środę w Opolu sięgnęli po Suzuki Superpuchar Polski, w niedzielę natomiast pokonali w Szczecinie Kinga 97:88 w meczu 1. kolejki rozgrywek ligowych. Najskuteczniejszym koszykarzem zwycięskiego zespołu był Adonis Thomas, autor 21 punktów.

Pierwsze niedzielne spotkanie Energa Basket Ligi było wyrównane tylko w pierwszej połowie. Obie drużyny zagrały ofensywną koszykówkę. Gospodarze dzięki punktom Andrzeja Mazurczaka i Filipa Matczaka prowadził po pierwszej kwarcie. W następnych do głosu doszli ostrowianie. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał duet Adonis Thomas – Damian Kulig. Ważne rzuty trzypunktowe trafiali Aleksander Załucki oraz Jakub Garbacz czy Ojars Silins.

Kolejny mecz żółto-niebiescy zagrają także na wyjeździe. 2 października zespół prowadzony przez Andrzeja Urbana zmierzy się w Słupsku z Czarnymi.

King Szczecin – BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:97 (27:23, 17:23, 20:26, 24:27)
King: Andrzej Mazurczak 16, Filip Matczak 16, Phil Fayne 16, James Eads 12, Tony Meier 10, Konrad Szymański 9, Zac Cuthbertson 5, Maciej Żmudzki 4, Kacper Borowski 0.
BM Stal: Adonis  Thomas 21, Damian Kulig 20, Jakub Garbacz 15, Aleksander Załucki 11, Nemanja Djurisić 10, Ojars Silins 10, Aigars Skele 8, Quentin Snider 2.