Nie najlepiej wyszedł pierwszy mecz dziewczętom z UMKS Księżak-2007 Łowicz w finale wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek młodszych U13 o miejsca 7-12. Pojedynek z  ŁKS KK Łódź przegrały 43:87.

Księżaczki zdecydowanie źle rozpoczęły, przegrywając pierwszą kwartę 7:26. To ogromna strata, której już nie udało się odbudować, zwłaszcza, że łodzianki należały do mocnych przeciwniczek. W dwóch kolejnych walka była już w miarę wyrównana i widać było lepszą koncentrację i  nastawienie do gry, ale rywalki nie pozwoliły sobie na przestój i walczyły do samego końca nie dając szans Księżaczkom na wygraną w żadnej kwarcie.

– Nie udało się niestety, troszkę nam zabrakło, ale walczymy dalej. Kolejny mecz będzie za dwa tygodnie, jedziemy do Łodzi i mam nadzieję, że z lepszą motywacją i nastawieniem. Do połowy spotkania walczyliśmy na równi z przeciwnikiem, pomijając pierwszą kwartę. W ostatniej dałem pograć młodszym dziewczynkom, widząc, że szansy na zwycięstwo już nie ma. Liczę na to, że w kolejnych meczach będziemy mocno walczyć – podsumował trener Gładki.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w drużynie Księżaka były Zuzanna Wiercioch i Aleksandra Wróbel, które zdobyły po 13 punktów.

1. kolejka wojewódzkiej  ligi koszykówki młodziczek młodszych U13 – o miejsca 7-12:
UMKS Księżak-2007 Łowicz ŁKS KK Łódź 43:87 (7:26, 12:15, 12:17, 12:27)
Księżak: Zuzanna Wiercioch 13, Aleksandra Wróbel 13, Elwira Białas 6, Aleksandra Szczepanik 4, Nikola Bajon 4, Antonina Kuleta 2, Natalia Strugińska 1, Patrycja Pierzchała, Blanka Pawlak, Emilia Fudała i Maja Ziółkowska.
Najwięcej dla ŁKS: Nikola Gajdzicka 18, Julia Bińkowska 17 (1×3), Zuzanna Dobroszek 15 i Maria Duczek 12.

AKS SMS Łódź – AKS SMS SP 189 Łódź 55:4
AKS SMS SP 38 Łódź – IUKS Lider Tomaszów Mazowiecki (s, godz. 16.00)

1. ŁKS KK Łódź (4) 5 10 295-66
2. AKS SMS Łódź (5) 5   9 218-135
3. UMKS Księżak-2007 Łowicz (4) 5   8 228-196
4. IUKS Lider Tomaszów Mazowiecki (5) 4   6 123-117
5. AKS SMS SP 189 Łódź (6) 5   5 8-260
6. AKS SMS SP 38 Łódź (6) 4   2 28-136

2. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek młodszych U13 – o miejsca 7-12 (2020.02.15):
AKS SMS SP 189 Łódź – UMKS Księżak-2007 Łowicz (s, godz. 13.00)
IUKS Lider Tomaszów Mazowiecki – AKS SMS Łódź (s, godz. 10.00)