Drużyna czwartoligowego MKS Trzebinia odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Lubań Maniowy.

Adrian Zybiński (przy piłce) zdobył jedną z bramek dla MKS w wygranym meczu z Lubaniem

PIŁKA NOŻNA

IV liga małopolska

Lubań Maniowy – MKS Trzebinia 1-2 (0-0)

1-0 Jan Koźlik (49), 2-0 Adrian Zybiński (65), 2-1 Roman Hutyria (75)

MKS: Wróbel – Sieczko, Matyja, Jampich, Kikla (65. Zembol), Olek, Zybiński, Szumski, Uchacz (65. Kura), Ł. Skrzypek (73. Wójcik), Koźlik (84. Sz. Kurek)

Piłkarze trzebińskiego MKS odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na boiskach czwartej ligi.

Do przerwy kibice nie obejrzeli żadnego gola. Wystarczyło jednak niespełna pięć minut drugiej odsłony i „żółto-czarni” cieszyli się z wyjścia na prowadzenie. Do siatki trafił Jan Koźlik.

W 65. minucie było już 2-0 dla gości. Tym razem sposób na golkipera Lubania znalazł Adrian Zybiński.
Miejscowych stać było tylko na jedno trafienie (w 75. minucie do siatki trafił Roman Hutyria) i trzebinianie zainkasowali komplet punktów.

Na pewno odetchnęliśmy po tym spotkaniu. To był ciężki mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Należą się podziękowania dla zawodników, bo zostawili na murawie mnóstwo zdrowia. To zwycięstwo było ogromnie potrzebne tej drużynie. Przy okazji należą się duże słowa podziękowania dla trenerów i zawodników z naszej akademii piłkarskiej, którzy podczas piątkowego treningu udzielili wsparcia pierwszemu zespołowi. W imieniu drużyny jeszcze raz im dziękuję – mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec MKS.

Następny mecz ligowy jego zespół rozegra w środę, 30 sierpnia o godz. 17.30. Przed własną publicznością podejmie Beskid Andrychów.