A A+ A++

Do jedenastu przedłużyło Podlasie serię trzecioligowych spotkań bez porażki. Na zakończenie sezonu zremisowało w sobotę 17 czerwca z Unią w Tarnowie 2:2, tracąc drugiego gola, zapewniającego gospodarzom dalszy pobyt w III lidze, w doliczonym czasie. Po raz jedenasty przegrały natomiast wiosną Orlęta-Spomlek. Na własnym stadionie uległy 1:5 Cracovii II, dla której, wskutek decyzji klubowych władz, był to ostatni mecz w III lidze.

 

UNIA Tarnów – PODLASIE Biała Podl. 2:2 (1:1).

0:1 – Balicki (2), 1:1 – Biś (40), 1:2 – Balicki (58), 2:2 – Putin (90+1).

Unia: Zając, Biś, Kajpust, Węgrzyn, Łazarz (80 Adamski), Wardzała (70 K. Orlik), P. Orlik, Sojda (65 Kron), Putin, Palonek (65 Biały), Mida (80 Bajorek).

Podlasie: Misztal, Nojszewski, Chyła (59 Kozłowski), Podstolak, Salak, Pigiel, Bahonko, Andrzejuk, Kurowski (83 Kot), Lepiarz (74 Szatała), Balicki.

Sędzia: M. Ficiński (Sosnowiec).

Kartki-żółte: Putin (Unia) oraz Chyła (Podlasie).

Już pierwsza ofensywna akcja drużyny trenera Artura Renkowskiego (wkrótce na naszej stronie obszerny z nim wywiad) zakończyła się zdobyciem gola. Z lewej strony dośrodkował Marcin Pigiel, a Artur Balicki pewnym strzałem posłał piłkę do siatki.

W Tarnowie błyskawicznie przypomniano sobie końcówkę sezonu 2017/18, kiedy to porażka z Orlętami-Spomlek w Radzyniu Podlaskim zdegradowała Unię kosztem Podlasia, i natychmiast ruszono do odrabiania straty. Gospodarze uzyskali przewagę, ale długo nie potrafili sforsować bialskiej defensywy. Udało się im to dopiero w 40. minucie, po uderzeniu Bartosza Bisia zza pola karnego.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszym zespołem było Podlasie, i po niecałym kwadransie ponownie prowadziło. Za sprawą tych samych co na początku meczu zawodników. Z lewej flanki ponownie zacentrował Pigiel, a mający na koncie dwa występy w ekstraklasie w barwach krakowskiej Wisły Balicki pięknym strzałem z powietrza zdobył trzeciego z rzędu dla bialskiego klubu gola (pierwszego – w ostatniej minucie meczu z KS Wiązownica).

Kolejnych późniejszych okazji bialczanie, niestety, nie wykorzystali, i w doliczonym czasie to się zemściło. Indywidualną akcję przeprowadził rezerwowy Kamil Orlik, dograł do Ukraińca Wiktora Putina (syna… Władimira), a ten z bliska wyrównał. Gdyby nie to trafienie, tarnowianie pożegnaliby się z III ligą, gdyż mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań z rezerwami kieleckiej Korony.


ORLĘTA-SPOMLEK Radzyń Podl. – CRACOVIA II Kraków 1:5 (1:2).

0:1 – Krystian Bociek (16), 0:2 – Strózik (29), 1:2 – Maj (44) 1:3 – Doba (61), 1:4 – Strózik (88), 1:5 – Strózik (90+1).

Orlęta: Maksymowicz, Błasik (46 Szczygieł), Duchnowski, Madembo (84 Walków), Chaliadka (74 Zając), Żukowski (74 Roguski), Kamiński, Skrzyński, Obroślak (74 Kuźma), K. Rycaj, Maj.

Cracovia II: Hamulewicz, Nowicki (54 Pieńczak), Mróz, Krystian Bociek, Kociołek, Wojtysko (76 Tkaczuk), Doba, Konieczny (68 Ziewiec), Gut, Ożóg, Strózik.

Sędzia: J. Rutkowski (Ignatki).

Kartki-żółte: Ożóg, Gut i Wojtysko (Cracovia II).

Orlęta lepiej weszły w mecz, miały okazję bramkową, ale po kwadransie prowadzili żegnający się z III ligą rywale. Z kilkunastu metrów silnie uderzył Krystian Bociek i Damian Maksymowicz musiał wyciągać piłkę z siatki. Niedługo po tym obronił on strzał Kacpra Nowickiego, lecz nie minęło pół godziny, a głową trafił Sebastian Strózik, i goście wygrywali już dwoma bramkami. Nadzieje na zmianę oblicza spotkania dał zdobyty tuż przed przerwą gol Arkadiusza Maja, i wkrótce po wznowieniu gry wyrównać mógł Marcel Obroślak, ale nie dopuścił do tego Kasper Hamulewicz.

Później skuteczni już byli wyłącznie krakowianie, głównie za sprawą Strózika. Najpierw wypracował on sytuację Szymonowi Dobie, a ten podwyższył na 1:3. W końcówce kapitan rezerw Cracovii sam dobił radzynian – zdobył dwa gole i z hat-trickiem oraz tytułem króla strzelców czwartej grupy (razem z Hubertem Antkowiakiem z Podhala zanotowali w sezonie po 19 trafień) zakończył spotkanie.


Wyniki pozostałych meczów 34. kolejki: Chełmianka – KSZO 1:0, KS Wiązownica – Sokół 1:1, Lublinianka – Stal 0:5, Korona II – Czarni 3:4, Wieczysta – ŁKS Łagów 3:0 wo, Wisła – Avia 0:4, Wisłoka – Podhale 2:3.

Do II ligi, z dorobkiem 74 punktów, awansowała Stal Stalowa Wola. Drugie miejsce zajęła Avia (68), trzecie Wieczysta (67), czwarte KSZO (58), a piąte Podlasie (55). Orlęta-Spomlek (43, z czego 32 jesienią) uplasowały się na pozycji jedenastej.

Roman Laszuk

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat Ostrołęka: IX Rodzinny Rajd Rowerowy
Następny artykułМаляр закликала українців готуватися до жорсткого двобою з ворогом