Lechia Tomaszów Mazowiecki musiała uznać wyższość Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w wyjazdowym spotkaniu 29. kolejki I grupy III ligi. Mimo ambitnej gry, tomaszowianie nie zdołali odrobić strat z pierwszej połowy i przegrali 1:3.

1. Lechia przegrała 1:3 z Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
  2. Gole dla Świtu zdobyli Arkadiusz Ciach i Kamil Wiśniewski.
  3. Honorową bramkę dla Lechii strzelił Adam Gambka.
  4. Świt dominował w drugiej połowie, kontrolując przebieg meczu.

W początkowej fazie meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki dominowała, utrzymując się przy piłce i tworząc akcje ofensywne. Pomimo kilku strzałów na bramkę, żaden z nich nie sprawił większych problemów Mateuszowi Prochoniowi, bramkarzowi Świtu. Z czasem gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, co przyniosło im dwie bramki przed przerwą.

W 31. minucie wynik otworzył Arkadiusz Ciach, a zaledwie pięć minut później na 2:0 podwyższył Kamil Wiśniewski. Te dwa szybkie ciosy podcięły skrzydła Lechii, która do końca pierwszej połowy nie potrafiła wrócić na właściwe tory.

Po przerwie podopieczni trenera Mateusza Milczarka wciąż mieli problemy z organizacją gry. Świt Nowy Dwór Mazowiecki kontrolował przebieg spotkania, cierpliwie rozgrywając piłkę na połowie przeciwników. W 57. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Ciach, podwyższając wynik na 3:0.

Lechia próbowała zmniejszyć straty, wprowadzając zmiany po godzinie gry, co przyniosło pewne ożywienie w ich grze. Mimo to, gospodarze nadal kontrolowali przebieg rywalizacji, a tomaszowianom udało się zdobyć jedynie honorową bramkę w 89. minucie, której autorem był Adam Gambka.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Żółte kartki w tym meczu zobaczyli Bartosz Michalik i Arkadiusz Ciach z drużyny gospodarzy oraz Kamil Szymczak i Adrian Ziarek z Lechii. Mecz sędziował Karol Kowalski z Lublina, a na trybunach zasiadło 147 kibiców.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (2:0)

Bramki: Arkadiusz Ciach 31, 57, Kamil Wiśniewski 36 – Adam Gambka 89

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Adrian Skrzyniak (64. Michał Mikołajczyk), Kamil Szymczak (64. Artur Amroziński), Bartosz Snopczyński, Jakub Król, Grzegorz Płatek (82. Adam Gambka), Adrian Ziarek, Krystian Kolasa (76. Kordian Górka), Miłosz Pawlusiński, Artur Dunajski, Bartosz Bogus (46. Marcin Pieńkowski).

Świt: Mateusz Prochoń – Bartosz Michalik, Arkadiusz Ciach, Kamil Wiśniewski, oraz pozostali zawodnicy Świtu.

Wg inf z: Urząd Miasta