A A+ A++

Zamojski Urząd Miasta tworzy gminny gminny program rewitalizacji miasta Zamość na lata 2023-2030. Dokument ma zdiagnozować najpoważniejsze problemy z którymi borykają się mieszkańcy osiedli Nowe Miasto, Partyzantów, Planty, Promyk i Stare Miasto. Magistrat do współtworzenia strategii zaprasza mieszkańców.

Urząd Miasta przygotował specjalną ankietę. W formularzu znajdują się pytania dotyczące problemów związanych m.in. alkoholizmem, narkomanią, przemocą w rodzinie, bezdomnością, ubóstwem, chuligaństwem, słaba dostępność infrastruktury edukacyjnej i kulturalnej czy emigracją młodych osób. Kolejne pytania dotyczą braków w sferze technicznej środowiskowej i przestrzenno-funkcjonalnej. Mowa tu m.in. o brakach w infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej, gazowej, telekomunikacyjnej. Można też wskazać zły stan dróg, chodników, czy zabytków. Kolejne pytania dotyczą m.in. lokalnych przedsiębiorstw, miejsc pracy, czy infrastruktury turystycznej. Wyniki ankiety mają być przesłanką do podjęcia przedsięwzięć np. rozbudowy/odbudowy zabytkowych obiektów, tworzenia miejsc integracji społecznej i miejsc spotkań kulturalnych, czy rewitalizacji obiektów.

Ankieta dostępna jest pod adresem: https://forms.gle/yi9X8JvmGge4cqNT7

Urząd Miasta zaprasza też mieszkańców na spotkanie związane z opracowaniem programu. Jego tematem będzie dyskusja dotycząca obszarów kryzysowych Miasta Zamość które wymagają pilnej interwencji – analiza problemów społecznych, przestrzennych, gospodarczych, środowiskowych i technicznych. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Początek o godzinie 14.00.

“Opracowanie GPR stworzy szansę na ubieganie się o zewnętrzne środki finansowe na realizację wskazanych w programie przedsięwzięć co przyczyni się do rozwiązania zdiagnozowanych zjawisk kryzysowych w sferze społecznej, a także związanych z nimi problemów występujących w sferze gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej.” – napisał Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa w specjalnym obwieszczeniu. “Zachęcam wszystkich mieszkańców, przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, różnych środowisk społecznych i grup nieformalnych oraz przedsiębiorców do aktywnego udziału w opracowaniu i przyszłych spotkaniach konsultacji społecznych dokumentu.” – czytamy dalej.

Szczegółowe informacje dotyczące tworzonego programu dostępne pod adresem internetowym: http://rewitalizacja.zamosc.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkull and Bones ponownie opóźnione. Ubisoft kasuje trzy niezapowiedziane jeszcze gry
Następny artykułCeniona watykanistka doktorem honoris causa UPJPII. Relacjonowała wydarzenia z czasów pięciu papieży [ZDJĘCIA]