Już w najbliższy weekend oświęcimianie powalczą w Nitrze o wielki finał Pucharu Kontynentalnego. Próbą generalną przed wyjazdem na Słowację było starcie z obrońcami tytułu w katowickim „Małym Spodku”.

Egzamin się udał i powiało optymizmem…

Oświęcimianie objęli prowadzenie podczas gry podwójnej przewadze. Po zagraniu Aleksandra Jerofejevsa pod poprzeczkę przymierzył Erik Ahopelto. W dokładnie takich samych okolicznościach wyrównali gospodarze. Marcin Kolusz zdobył gola,

kiedy „Gieksa” miała o dwóch zawodników więcej na lodzie.

Kapitalne w wykonaniu biało-niebieskich było drugie 10 minut drugiej tercji. W odstępie zaledwie 5 minut Re-Plast Unia dosłownie rzuciła katowiczan „na kolana”. Na 1:2 trafił najstarszy w zespole Patryk Noworyta, a wynik na 1:3 podwyższył Dariusz Wanat. Goście skarcili miejscowych raz jeszcze, kiedy Alexander Szczechura pokonał Johna Murraya po klasycznej kontrze.

W trzeciej tercji podopieczni Jacka Płachty próbowali „wrócić do meczu” i udało im się doprowadzić do sporej nerwówki w samej końcówce. Przy stanie 3:5 gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i do boksu zjechał „Jasiek Murarz”. Na 45 sekund przed końcem Matias Lehtonen skutecznie trącił krążek po strzale Marcina Kolusza i zrobiło się tylko 4:5.

Na więcej oświęcimianie już nie pozwolili i pełna pula punktów pojechała do grodu nad Sołą. Próba generalna przed pucharowymi grami wypadła zatem udanie i oby w podobnych humorach biało-niebiescy byli po powrocie z Nitry.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 4:5 (0:1, 1:3, 3:1)

Bramki: 0:1 Ahopelto (Jerofejevs, Padakin) 14.57, 1:1 Kolusz (Fraszko, Olsson) 28.42, 1:2 P. Noworyta (Laakso) 32.25, 1:3 Wanat (Denyskin) 35.56, 1:4 Szczechura (Cichy, Da Costa) 37.11, 2:4 Musioł (Magee, Kolusz) 45.38, 2:5 Denyskin 54.44, 3:5

Kruczek (Monto, Olsson) 56.23, 4:5 Lehtonen (Kolusz, Pasiut) 59.15.

Sędziowali: Paweł Breske, Przemysław Gabryszak (główni), Wojciech Moszczyński, Maciej Waluszek. Kary: 12 i 8 minut.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Graborenko, Pangiełow-Jułdaszew, Da Costa, Cichy, Szczechura – Jerofejevs, Diukow, Ahopelto, Dziubiński, Padakin – Jakobsons, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta, P. Noworyta, Denyskin, Wanat, Laakso. Trener: Nik Zupancić.