Trzeci raz z rzędu koszykarki KGHM BC Polkowice zdobyły Puchar Polski. W finale pokonały aktualnego Mistrza Polski zespół Polski Cukier AZS UMCS Lublin 91:68.

Polkowiczanki awansowały do finału pokonując wcześniej ekipę z Gorzowa. Sam mecz finałowy zapowiadał się emocjonująco i takim był. Polkowiczanki rozpoczęły z przytupem. Wygrały znacząco pierwszą kwartę ale w drugiej lepsze były lublinianki i do przerwy był remis. W drugiej części meczu polkowiczanki nie zostawiły złudzeń, która drużyna jest lepsza. Szybko odskoczyły rywalkom i kontrolowały grę do końcowej syreny meczu. Ostatecznie nasze koszykarki pokonały akademiczki z Lublina i po raz trzeci z rzędu wywalczyły Puchar Polski. Dodatkowo MVP turnieju została koszykarka KGHM BC – Stephanie Mavunga.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KGHM BC Polkowice 68:91

Punkty dla KGHM BC Polkowice: Stephanie Mavungi 25, Friskovec 15, Gertchen 13, Kośla 10, Piestrzyńska 9, Gajda 8, Fraser 5, Sykes 4 i Stanković 2.