A A+ A++

Biblioteczka to świetny element aranżacyjny w każdym domu. Równo poukładane grzbietami pozycje pięknie się prezentują i sprawiają, że dom nabiera klimatu, charakteru. Na pewno zauważyłeś, że na większości zdjęć nowoczesnych aranżacji brakuje książek, czy oznacza to, że nie czytamy? Statystki dowodzą, że wiele osób w ciągu roku nie przeczytało ani jednej pozycji. Żyjemy w biegu, jesteśmy zapracowani, pochłonięci życiem rodzinnym i domowymi obowiązkami, jednak książki to symbol ciekawości wobec świata. Książki doskonale uczą wrażliwości, rozwijają wyobraźnię i kształtują umysł. Bogata biblioteczka w domu może stać się świetnym pretekstem do ciekawe dyskusji. Niezależnie od tego czy gromadzisz na półkach kryminały, romanse, książki przygodowe, dziecięce baśnie i bajki czy komiksy, wszystkie powinny mieć swoje miejsce. Najlepszym miejscem do przechowywania będzie regał na książki. Jak wybrać odpowiedni?

Regał na książki – jaki rozmiar?

W sklepach znajdziemy przeróżne rodzaje regałów na książki. Przede wszystkim dzielimy je na regał stojące oraz wiszące – regał na książki na ścianę. Wybór odpowiedniego modelu zależy od metrażu pomieszczenia oraz rozstawienia pozostałych mebli. W wąskich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się wąskie biblioteczki w typie kolumny, które nie zajmą dużo przestrzeni. W pomieszczeniach o większym metrażu warto wybrać typowe biblioteczki, które pozwolą pomieścić wszystkie zbiory w jednym miejscu. Świetnym rozwiązaniem jest regał na książki na wymiar. Regał zamówienie bez problemu wykona stolarz, który mierząc pomieszczenie i pozostałą wolną przestrzeń zoptymalizuje wymiary mebla w najbardziej funkcjonalny sposób i zaaranżuje piękną domową biblioteczkę. To najlepszy sposób, by wykorzystać skosy i wnęki. Stolarz ma możliwość zaprojektowania i wykonania regału na książki na całą ścianę. 

Jeśli zależy ci, aby regał na książki pełnił nie tylko funkcję praktyczną, ale też dekoracyjną, dobrym wyborem będzie regał o nieregularnym kształcie. Ciekawie prezentują się modele okrągłe oraz w kształcie trójkąta, które zawieszone w dowolnym miejscu na ścianie nadadzą aranżacji zupełnie nowy charakter i styl.

Regał na książki – co warto wziąć pod uwagę?

Wybierając regał na książki do konkretnego pomieszczenia w domu, ważną kwestią jest jest funkcjonalność, wygląd i wykonanie. Biblioteczka powinna pasować do pozostałych mebli we wnętrzu stylem lub kolorystycznie. Książki mają swoją wagę, dlatego mebel powinien być solidnie wykonany i stabilny. Dobrym rozwiązaniem jest przykręcenie mebla do ściany, pozwoli to zminimalizować ryzyko, że mebel pod wpływem ciężaru się przewróci robiąc krzywkę komuś z domowników.

Regał na książki – najpopularniejsze modele

Regał na książki z szufladami to praktyczne rozwiązanie – półki świetnie sprawdzą się do przechowywania książek ustawionych do zewnętrznej strony grzbietami, z kolei szuflady przydadzą się do schowania ważnych dokumentów, faktur, kart gwarancyjnych, które również powinny mieć swoje miejsce, jednak nie chcemy przechowywać ich w widocznym miejscu.

Regał na książki z przesuwanymi drzwiami oraz regał na książki z szybą to dobre rozwiązanie na ekspozycję książek, a jednoczesną ochronę ich przed kurzem czy promieniami słonecznymi. W sklepach meblowych znajdziemy także modele regałów na książki z częściowo zakrytymi półkami oraz regał na książki z szafkami, idealnymi do przechowywania domowych bibelotów.

Popularnością we wnętrzach w stylu skandynawskim cieszy się regał na książki z drabinką, który prezentuje się lekko, ale bardzo stylowo. Modele tipi oraz regał na książki na nóżkach mają w sobie urok.

Szukasz oryginalnego rozwiązania? Sprawdzi się regał na książki z palet, który wykonasz samodzielnie. Regał na książki na kółkach to rozwiązanie mobilne – nie sprawdzi się w przypadku ciężkich książek, jednak będzie idealną opcją do przechowywania gazet oraz książek kucharskich.

Regał na książki Żółw Fot. designtown, kolaż czterykąty

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomnik Powstańców Śląskich w Zakopanem odsłonięty
Następny artykułWycieczka rowerowa do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach