A A+ A++

A2102

Niektórzy przedsiębiorcy podczas aranżowania wyglądu przestrzeni biurowej na sam koniec zostawiają wybór mebli, zwłaszcza tych typowo użytkowych. Zakup nawet zwykłego krzesła jest bowiem często dużym wyzwaniem, ponieważ fotel biurowy odpowiada nie tylko za wygodę pracownika. Ma wpływ na jego wydajność i efektywność oraz kondycję zdrowotną czy ochronę przed ewentualnymi kontuzjami. Dlatego taki wybór powinien być przemyślany i najlepiej skonsultowany z samymi pracownikami.

Cechy dobrego fotela biurowego

Meble biurowe muszą charakteryzować się bardzo dużą funkcjonalnością i praktycznością oraz uniwersalnym, elastycznym zastosowaniem. Dotyczy to więc i foteli oraz krzeseł, z których na co dzień korzystają pracownicy. Wśród innych ważnych cech można natomiast wyróżnić:- wytrzymałą, odporną na uszkodzenia mechaniczne konstrukcję- dużą ergonomię wpływającą na komfort siedzenia- atrakcyjny, elegancki wygląd- cenę odpowiednią do jakości- mobilność (jezdne kółka)- możliwość regulacji wybranych elementów (siedzisko, oparcie, zagłówek)Dodatkowo dobry fotel biurowy powinien wykazywać się też pewną uniwersalnością, czyli dostosowaniem do różnych pracowników. Ten efekt uzyskuje się dzięki połączeniu odpowiedniej ergonomii z funkcjami regulacyjnymi jak np. wysokość siedziska.

Regulacje w krześle biurowym

To właśnie rozbudowany system regulacji niektórych elementów krzeseł biurowych w ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf sprawia, że są one ta funkcjonalne, wygodne i ergonomiczne. Kluczowe znaczenie mają zwłaszcza 3 systemy: wysokości siedziska, głębokości siedziska oraz kąta nachylenia oparcia. Pierwszy odpowiada za wysokość fotela względem podłoża, czyli pozwala na ustawienie siedziska w taki sposób, aby stopy swobodnie i wygodnie opierały się na ziemi. Regulacja głębokości odpowiada z kolei za ustawienie ciała (od uda do pleców) w taki sposób, aby plecy opierały się komfortowo o oparcie. Głębokość wpływa więc bezpośrednio na odciążenie kręgosłupa. Podobną funkcję pełni regulacja kąta oparcia, czyli pozycji, w jakiej ustawi się oparcie względem siedziska. Może być ono zablokowane na kącie 90 stopniu lub zwiększane, umożliwiając niekiedy nawet wygodne ułożenie się w fotelu.

Mechanizm siedziska i oparcia

Innym ważnym aspektem każdego krzesła biurowego jest zamontowany w nim mechanizm. Ten może być stały, gdy oparcie i siedzisko są unieruchomione lub ruchomy, gdy mamy możliwość ich regulacji. Mechanizmy ruchome z kolei dzielą się na pewne typy np. kołysania, synchroniczny, multisynchroniczny oraz swobodnego bujania. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza ten ostatni. To krzesła z takim mechanizmem są najwygodniejsze i najbardziej uniwersalne. Użytkownik może dowolnie modyfikować ustawienie siedziska, oparcia, kąty ich nachylenia czy wysokość od podłoża. Tak przygotowany fotel może posłużyć każdemu pracownikowi i zapewnić mu wygodną pracę nawet przez wiele godzin. Dlatego fotele biurowe z mechanizmem synchronicznym najczęściej spotykane są w takich miejscach jak dyspozytornie, centra monitoringu albo całodobowe dyżurki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł10 powodów, dla których nie należy budować tzw. stadionu miejskiego w Katowicach
Następny artykułPodejrzani o zabójstwo w Olsztynku chowali się przed policją u kolegi w łazience