W dniach 20-21 maja w Grudziądzu odbywały się Mistrzostwa Polski ZSS „Sprawni – Razem” w lekkiej atletyce, w których znakomicie spisali się zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo zdobywając 10 medali: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe!

Już w pierwszej konkurencji zawodów, w biegu na 100m mężczyzn, zwyciężył Oskar Wilma a na trzecim miejscu finiszował Piotr Kiełpin.  Na dystansie 400m bezkonkurencyjny był Daniel Pek, który także odniósł zwycięstwo na w biegu na 800m. Amadeusz Reiss wywalczył brązowy medal w biegu na dystansie 5000m.  Dwa srebrne medale zdobył Łukasz Walczak w konkurencjach pchnięcia kulą i rzutu dyskiem.  Znakomicie spisał się także debiutujący na zawodach mistrzowskich Adrian Bielski, który wywalczył brązowy medal na dystansie 800m.

Na zakończenie pierwszego dnia rozegrano biegi sztafetowe 4x100m, w których bezkonkurencyjna była ekipa Olimpijczyka Skorzewo. Złoty medal w sztafecie wywalczyli: Adrian Bielski, Oskar Wilma, Piotr Kiełpin i Daniel Pek.

W drugim dniu mistrzostw brązowy medal na dystansie 200m wywalczył Oskar Wilma. W tym samy biegu 5 miejsce zajął Piotr Kiełpin. Na dystansie 1500m rywalizował Amadeusz Reiss i ukończył bieg tuż za podium, na 4 miejscu.

To był historyczny, rekordowy występ zawodników UKS Olimpijczyk w Mistrzostwach Polski „Sprawni – Razem”, w których rywalizują sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną.

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom a także trenerom: Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Gminy Kościerzyna oraz Powiatu Kościerskiego. Sukcesy naszych paralekkoatletów nie były by możliwe bez owocnej współpracy z Polskim Związkiem Niepełnosprawnych START i Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym Szansa Start Gdańsk. Podziękowania należą się także sponsorom: Visline sp. z o.o. EKO-PIL, Nandruk  oraz PB Górski za wspieranie profesjonalnego przygotowania zawodników.