Robert Dołęga został mistrzem świata oldboyów w podnoszeniu ciężarów w kategorii 45-49 lat. Mistrzostwa Świata Masters odbywają się w Wieliczce. Zawody zgromadziły prawie 900 sportowców powyżej 35 lat,  reprezentujących ponad 40 krajów m.in. USA, Japonii, Nepalu, Iranu, Australii czy Nowej Zelandii.

Prezes i trener Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej startował w kategorii wagowej do 109 kg. W rwaniu osiągnął 135 kg, w podrzucie 163 kg, co w dwuboju dało 298 kg. Wicemistrzem świata został Amerykanin Shane Sevcik z wynikiem 291 kg, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Steffen Richardt osiągając w dwuboju 231 kg.