A A+ A++

Meble sklepowe to istotny element wyposażenia każdej placówki handlowej. Pozwalają odpowiednio wyeksponować towary, często też chronią je przed dostępem osób niepowołanych oraz przed kurzem. Meble sklepowe powinny być dopasowane do wymiarów pomieszczenia i do rodzaju produktów. Pozwolą funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń pomieszczenia.

Rodzaj mebli sklepowych zależy od profilu i rodzaju sprzedawanych produktów. Inne wymagania istnieją w przypadku sklepów, w których sprzedawane jest pieczywo, inne w przypadku sprzedaży chemii gospodarczej.

Regały sklepowe

Meblami, które znajdziemy w każdym sklepie są regały. Regały sklepowe znajdujące się np. w ofercie sklepu e-regaly.pl to meble pojemne, odporne na duże obciążenie, można na nich przechowywać duże ilości różnorodnych produktów.

Funkcjonalność mebli metalowych zależy od materiału, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzają się meble metalowe. Metal zabezpieczony odpowiednimi powłokami doskonale sprawdza się w kontakcie z żywnością, meble metalowe są odporne na zarysowania i korozję. Wśród regałów sklepowych można znaleźć modele stacjonarne oraz zawieszane, stojące przy ścianie lub na środku sklepu.

Regały chłodnicze

Szczególnym rodzajem mebli sklepowych są regały chłodnicze. Dzięki nim produkty potrzebujące niższej temperatury utrzymuje się w chłodzie. We wnętrzu regałów chłodniczych panuje temperatura od 2 do 10 stopni Celsjusza.

Wyspy warzywnicze
Inaczej niż pozostałe produkty eksponowane są warzywa i owoce. Wyspy warzywnicze pozwalają dobrze wyeksponować te artykuły, zazwyczaj są podświetlone.

Lada

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego sklepu jest lada sprzedażowa. To miejsce, gdzie następuje kontakt między klientem a ekspedientem. Lada to także idealne miejsce do wyeksponowania niektórych produktów takich, jak gumy do żucia, słodycze, niektóre leki np. tabletki przeciwbólowe.

Gabloty

Ekskluzywne towary, np. biżuteria przechowywane są w szklanych gablotach zamykanych na klucz. W ten sposób produkty zostają zabezpieczone przed kradzieżą.

Ustawienie mebli sklepowych

Właściwie dobrane meble sklepowe oraz ich ustawienie to jeden z głównych czynników mających wpływ na sukces w handlu detalicznym. Meble powinny być tak ustawione, aby każdy klient miał możliwość swobodnego przemieszczania się między nimi. Zbyt ograniczona oraz przesadnie pusta przestrzeń może zniechęcać klientów do zakupów w danym sklepie. Odpowiednie ustawienie regałów sklepowych ułatwia też pracę osobom zatrudnionym w placówce.

artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWalczysz z pelikanami? Trenerzy polecają kilka prostych ćwiczeń
Następny artykułTenisowe mistrzostwa Polski skrzatów rozpoczęte. Niestety już bez radomian