A A+ A++

Rower miejski Świdnik to projekt, który z powodzeniem funkcjonuje i pozwala na zadbanie o ekologiczne rozwiązania mające na celu ograniczenie emisji spalin do atmosfery, a także propaguje wśród mieszkańców miasta konieczność uprawiania sportu. Rowery miejskie wykazują łatwość obsługi, są dostępne dosłownie dla każdego i to w przystępnej cenie. Nie ma się wiec co dziwić temu, że zdobywają coraz większą popularność i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie ta tendencja uległa zmianie. Warto poznać kilka faktów – w końcu rower miejski Świdnik to ekologia, oszczędność czasu i spora wygoda!


Rowery Miejskie w Świdniku

Projekt o nazwie rower miejski Świdnik tak naprawdę funkcjonuje w połączeniu z projektem „Lubelski Rower Miejski”. Te dwa miasta ściśle ze sobą współpracują, dzięki czemu rowery można pozostawiać na stojakach znajdujących się na terenie zarówno Lublina, jak i Świdnika. Możliwe jest dowolne przemieszczanie się rowerami miejskimi pomiędzy tymi miastami, co w szczególności doceniają osoby planujące rodzinne wycieczki, czy dojeżdżające do pracy. System wypożyczalni miejskich rowerów funkcjonuje od początku kwietnia aż po koniec listopada.

W czasie przerwy zimowej pojazdy są odpowiednio zabezpieczane i konserwowane, a także przygotowywane do kolejnego sezonu. Co ważne, osoby zainteresowane jazdą na rowerach miejskich mogą wypożyczać pojazdy przez 24 godziny na dobę! Nie ma w tej dziedzinie żadnych ograniczeń. Największa liczba rowerów funkcjonuje w samym Lublinie.

Na 90 stacji przypada 841 pojazdów, natomiast na obszarze Świdnika zlokalizowano do tej pory 5 stacji rowerowych, na których pomieści się 41 rowerów. Oczywiście w planach jest dalsze rozwijanie projektu i budowa całkiem nowych stacji. Co ważne, obok standardowych rowerów, oba miasta oferują możliwość wypożyczenia tandemów czy rowerów dziecięcych. Wszyscy zainteresowani wypożyczaniem rowerów mogą sięgać po kolejne informacje odnośnie funkcjonowania projektu, dostępne na stronie internetowej.

Jak wypożyczyć rower?

Rower miejski Świdnik to moc atrakcji i praktyczne rozwiązanie dla każdego mieszkańca, jak i turysty. Wbrew pozorom, wypożyczenie pojazdu wcale nie należy do trudnych zadań i poradzi sobie z tym każdy. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na stronie. W górnej części strony znajdują się dwie zakładki – zarejestruj się lub zaloguj. Innym sposobem jest rejestracja bezpośrednio przy terminalu stacji rowerowej, za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej Nextbike, poprzez kontakt z infolinią lub odwiedzając stacjonarną placówkę biura. Każdy znajdzie sposób dogodny dla swoich potrzeb oraz możliwości. Gdy rejestracja zostanie zakończona, rower miejski Świdnik potrzebuje opłaty aktywacyjnej w wysokości 10 złotych – opłaty można dokonać przez aplikację, stronę internetową czy wizytę w BOK.

Rowery miejskie oferują użytkownikowi kilka dogodnych metod wypożyczania pojazdu. Można to zrobić bezpośrednio przy terminalu, rezerwując rower przez aplikację czy kontakt z całodobową infolinią. Aby dokonać zwrotu roweru, wystarczy umieścić go w elektrozamku – charakterystyczny odgłos będzie gwarancją prawidłowego zwrotu roweru. W przypadku, gdy na stacji nie ma wolnego miejsca, rower miejski Świdnik wystarczy przypiąć do stojaka lub innego roweru i dokonać ręcznego „zwrotu” pojazdu przy pomocy terminala.

Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami, a w razie kłopotów każdy ma prawo do kontaktu z infolinią Podobnego zwrotu w łatwy i szybki sposób można również dokonać za pomocą aplikacji mobilnej.

Ile kosztuje Lubelski Rower Miejski?

Rowery miejskie nie są drogie, dlatego prezentują naprawdę konkurencyjną ofertę i są zdrową alternatywą dla samochodu. Warto podkreślić, że rower miejski Świdnik pozwala uniknąć korków w godzinach szczytu. Warto jednak wiedzieć, ile dokładnie kosztuje wypożyczalnia miejskich rowerów. Otóż pierwsze 20 minut jazdy dla użytkowników jest w pełni darmowe! Od 21 do 60 minuty jazdy opłata wyniesie zaledwie 1 złoty. Druga godzina wiąże się z kosztem 3 złotych, czwarta i każda kolejna to 4 złote.

Jeśli chcemy wypożyczyć audioprzewodnik, pierwsze 3 godziny kosztują 8 złotych, natomiast 8 godzin wypożyczenia 16 złotych. Ceny są skonstruowane w taki sposób, by rower miejski Świdnik był wykorzystywany głównie w krótszych okresach czasu. Dzięki temu dostępność rowerów jest szeroka i mogą być one wykorzystane przez większą ilość użytkowników. Warto jednak podkreślić, że nawet kilka godzin jazdy wcale nie kosztuje dużo w porównaniu do zwykłych wypożyczalni, o znacznie bardziej ograniczonej dostępności.

Warto pamiętać, że aby można było korzystać z konta, należy mieć na nim środki w wysokości co najmniej 10 złotych. Rower miejski Świdnik to naprawdę ciekawe rozwiązanie – miejmy nadzieję, że w kolejnym sezonie rowerowym na terenie Świdnika przybędzie nowych stacji, zgodnie z preferencjami mieszkańców.

0
0
votes

Daj ocenę

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKatastrofa ekologiczna na Odrze: ogromna akcja strażaków. Polecenie wydał wojewoda
Następny artykułKontrowersje wokół podręcznika do HiT. “To jest książka dla betonowego elektoratu PiS”. “Biuletyn partyjny”