A A+ A++
Sekrety średniowiecznej menażerii

24 lutego 2024 roku w godz. 12.00-13.30 odbędą się warsztaty pt.: Sekrety średniowiecznej menażerii. Wiek uczestników: 8-13 lat. Koszt: 25 zł. Zapisy: kulturalni.pl Dworzec Kultura, ul. Dworcowa 9 Piaseczno.

Dlaczego w średniowieczu sądzono, że nietoperz ma 10 łapek, po lasach biegają jednorożce, a na innych kontynentach żyją ludzie z tak długimi uszami, że mogą ich używać jako kołdry, albo śmigła?

Podczas spotkania uczestnicy poznają odpowiedzi na powyższe pytania, dowiedzą się nieco więcej o postrzeganiu zwierząt w średniowieczu i niesamowitych stworach opisywanych w tej epoce. Po wysłuchaniu wykładu dzieci wykonają ilustracje zwierząt na podstawie odczytanych przez prowadzącą średniowiecznych opisów zwierząt z bestiariuszy i dzięki temu dowiedzą się, jak to było przedstawiać zwierzęta, których nigdy nie widziało się na oczy, co pomoże im zrozumieć, dlaczego wiele średniowiecznych ilustracji wydaje nam się dziś dziwnymi. Zapraszamy na odkrywanie fascynujących sekretów bajkowego i magicznego średniowiecza!

Prowadząca: Maja Iwaszkiewicz – z wykształcenia historyczka sztuki i mediewistka. Zakochana w średniowieczu, odkrywaniu jego kultury i odszyfrowywaniu jego tajemniczego języka symboli. Próbuje zarazić miłością do średniowiecza innych, chociaż nie jest to łatwe zadanie. Zajmuje się historią, lecz nie od strony wielkich wydarzeń, a małych ciekawostek, które pozostają nieznane, a czasem nawet niezbadane. Uwielbia podróżować i wypatrywać przedziwne fragmenty sztuki wyrzeźbione tam, gdzie rzadko sięga wzrok turystów.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1416238299316059/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPCC ROKITA S.A.: Zawieszenie obrotu obligacjami serii EE
Następny artykułPlaga oszust inwestycyjnych. Ofiarami nie tylko seniorzy