12 i 13 lutego w Radomiu odbył się Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach rywalizowali najlepsi zawodnicy z Polski i Ukrainy.

Pabianice reprezentowało czterech zawodników z PTC na czele z faworytem Michałem Dybką.

Najlepiej z młodych zawodników wypadł Piotr Ludwiczak, który był bliski zdobycia medalu w kategorii 65 kg. Niestety, w walce o brąz przegrał z Hovsepyanem Gorem z Kartuz, ostatecznie zajmując V miejsce.

Kandydatowi do medalu, Michałowi Dybce, nie udało się go wywalczyć w nowej kategorii wagowej 97 kg. Po fatalnym losowaniu trafił od razu na najlepszych zawodników. W pierwszej walce spotkał się z brązowym medalistą olimpijskim Tadeuszem Michalikiem z Poznania i to on był lepszy w tym pojedynku. W repasażach  Michał pokonał Jakuba Antoszewskiego (AZS Warszawa) i Giorgia Shavidze (Legia Warszawa). W walce o prawo do walki o brązowy medal przegrał z Gerardem Kurniczkiem, mistrzem Polski seniorów 2021. Dybka ostatecznie uplasował się na VII miejscu.

– Start Michała w nowej kategorii był pierwszym sprawdzianem przed mistrzostwami Polski, które odbędą się w maju – powiedział trener Grzegorz Szyszka.

Miłosz Domagała i Szymon Pusz uplasowali się poza pierwszą piątką.