Występująca w I lidze siatkówki kobiet drużyna LTS Legionovia w ostatnim tygodniu rozegrała kolejne dwa spotkania. Niestety dla naszej drużyny i jej kibiców, w obu musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek. Tym samym nasze siatkarki przegrały czwarty i piąty mecz z rzędu i ciągle są bez zwycięstwa w 2024 roku

Najpierw, w poniedziałek 15 stycznia podejmowały w Legionowie drużynę SMS PZPS Szczyrk. Pierwszy set do stanu po 15 to gorsze i lepsze momenty gry naszego zespołu, który potrafił ze stanu 2:7 wyjść na prowadzenie 10:8. Legionowiankom jednak przytrafił się słabszy moment w końcówce seta. Wykorzystały to młode zawodniczki SMS-u i wygrały tę partię 25:20. Inaczej wyglądała gra w secie drugim. Legionovia całkowicie zdominowała swoje rywalki prowadząc wysoko przez cały set i ostatecznie go wygrywając 25:14. Wydawać by się mogło, że takie rozstrzygnięcie doda animuszu naszym zawodniczkom, które pójdą „za ciosem” i zdobędą pierwsze punkty w tym roku. Niestety, zarówno set trzeci (19:25) i czwarty (15:25) padł łupem przyjezdnych i to one cieszyły się po meczu z trzech punktów na swoim koncie. Wyrównana gra w obu tych partiach toczyła się tylko w początkowych ich fazach, później do głosu dochodziła drużyna z południa Polski.

LTS Legionovia Legionowo – SMS PZPS Szczyrk 1:3
(20:25, 25:14, 19:25, 15:25)

Szansą na przełamanie zlej passy było sobotnie spotkanie w Imielinie. Nasz zespół nie był jednak faworytem tego meczu. Beniaminek MKS Copco Imielin spisuje się bardzo przyzwoicie w ligowych rozgrywkach i zajmuje wysokie, piąte miejsce w tabeli. Nasza drużyna postawiła jednak twarde warunki. Co prawda dwa pierwsze sety nieznacznie przegrała (dwa razy do 22), jednak w dwóch kolejnych górą były zawodniczki Grzegorza Kowalczyka wygrywając trzeciego seta do 17, a czwartego do 20. O zwycięstwie w całym meczu zadecydował tie-break, w którym lepsze jednak okazały się gospodynie wygrywając go do 12 i cały mecz 3:2. Szkoda, że nie udało się sięgnąć po zwycięstwo. Małym pocieszeniem może być fakt, że udało się w tym meczu zdobyć pierwszy punkt w 2024 roku.

MKS Copco Imielin – Legionovia Legionowo 3:2
(25:22, 25:22,17:25, 20:25, 15:12)

Po tym spotkaniu Legionovia z dorobkiem 15 punktów zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli. Kolejnym spotkaniem, w którym będzie można poprawić swoją zdobycz punktową i miejsce w tabeli będzie mecz z zajmującą szóste miejsce drużyną San–Pajda Jarosław. Mecz odbędzie się w legionowskiej Arenie w poniedziałek 29 stycznia o godzinie 17:30.