W meczu kontrolnym rozegranym na sztucznej płycie, Górnik Polkowice uległ Karkonoszom Jelenia Góra 0:1. Goście zdobyli gola z rzutu karnego.

Mecz z Karkonoszami można nazwać spotkaniem „tysiąca” niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Od samego początku to Górnik dyktował warunki gry. A w 35 min. po strzale Macieja Bancewicza powinien prowadzić 1:0. Niestety piła obiła poprzeczkę bramki rywala. W drugiej odsłonie szkoleniowiec Zielono-Czarnych wprowadził na murawę drugą jedenastkę. Gra stała się jeszcze szybsza w wykonaniu polkowiczan. Niestety zabrakło skuteczności. Praktycznie przez drugie 45 min. goście nie zdołali wyjść z własnej połowy. W 72. min przeprowadzili jedyną kontrę a sędzia za faul na graczu Karkonoszy wskazał na wapno. Karnego na bramkę zamienił Kacper Chmielewski. Górnicy do końca walczyli o korzystny wynik, jednak piłka tego dnia nie chciała wpaść do bramki rywala. Pomimo porażki Zielono-Czarni zagrali dobre spotkanie. W sobotę nasz zespół rozegra kolejny sparing. Rywalem będzie Polonia Nysa

Górnik Polkowice – Karkonosze Jelenia Góra 0:1 (0:0)
Bramka: 72′ Kacper Chmielewski (karny)

Górnik Polkowice: I połowa: testowany – Rogalski, Łazarz, Ratajczak, Bogacz, Bajerski, Wacławczyk, Bilokin, Bancewicz, testowany, Adamczyk

II połowa: Madaliński – Fryzowicz, Rogalski(65′ Wołoszyn), Magdziak, Baranowski, Poczwardowski, O.Leopold, Drewniak, Ryś, Łysakowski(75′ testowany), Szuszkiewicz