Siódme z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni SPR Orła Przeworsk, pokonując w hicie 12. kolejki zespół AZS AGH Kraków. Dzięki temu „Armia Leliwa” awansowała na podium. Kibice w wypełnionej po brzegi hali sportowej przy ul. Misiągiewicza obejrzeli znakomity mecz, by na 3 sekundy przed finałem wpaść w euforię po „złotym” trafieniu Kevina Starzeckiego.

Pierwsze 30 minut należało go miejscowych. Równo było do 10. min, kiedy Kacper Bednarz trafił na 5:5. Kolejne 8 minut to zdyscyplinowana gra SPR Orła, której efektem było wygranie tego fragmentu 7:2. W 18. min Tomasz Biernat dał dość spory bufor bezpieczeństwa. Było 12:7. Ale przeworszczanom nie dane było kontrolować przebiegu gry. Goście czyhali na błędy i bezwzględnie je wykorzystywali. Do tego stopnia, że na kilkadziesiąt sekund przed zejściem na przerwę było ledwie 15:14 po bramce Michała Gasina.

Rozstrzygnięcie na 3 sekundy przed końcem

Równo było i w II odsłonie. Szymon Wajda na jej powitanie doprowadził do równowagi (16:16). Raz „Armii Leliwa” udało się odskoczyć na 3 trafienia. W 39. min Michał Kubisztal dał prowadzenie 22:19, ale odpowiedź gości spod Wawelu była zacna. Oskar Klamrzyński w 45. min wyrównał na 23:23, a cztery minuty później Konrad Szymczak dał akademikom nawet prowadzenie 25:26. Kto wie, czy nie najistotniejszą dla finalnego rozstrzygnięcia miała seria trzech bramek z rzędu w wykonaniu: T. Biernata, Pawła Kubika i M. Kubisztala. Ona ustawiła rywala w roli goniącego, ona postawiła krakowian pod ścianą. W 54. min przegrywali 28:26. Ale nie poddali się do końca i za to należy się im szacunek. Kiedy tablica wyników wyświetlała kilkadziesiąt sekund do końca O. Klamrzyński, skutecznie egzekwując rzut karny, doprowadził do remisu 31:31. Ostatnie słowo należało jednak do przeworszczan. Akcję meczu rozegrali z zimną krwią. Najlepszy na parkiecie Marcin Wajda wyprowadził na pozycję skrzydłowego Kevina Starzeckiego, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Do końca pozostawały trzy sekundy. Lepiej rozwiązać tego nie można było. Gościom nie wystarczyło już czasu na odpowiedź.

SPR Orzeł Przeworsk – AZS AGH Kraków 32:31 (16:15)

• SPR Orzeł: Barnaś, Kędzior – Wlazło 0, Starzecki 4, Pogonowski 0, Jewuła 2, Mochocki 0, Kasprzyk 0, Kubik 3, M. Kubisztal 5, Świerk 1, Biernat 5, M. Wajda 9, Czapka 0, D. Kubisztal 0, Bednarz 3.
  • AZS AGH: Węgliński, Sądowicz – Sz. Wajda 7, Kisiel 5, Szydło 0, Łuczyński 0, Gasin 2, Romian 5, Grzybowski 0, Bujak 0, Klamrzyński 3, Kość 0, Kwarciński 1, Dębski 2, Szymczak 5, Kociuba 1.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość). Kary: SPR Orzeł – 12 min; AZS AGH – 6 min. Widzów: 300.

Aktualizacja: 17/02/2024 22:56
Autor: Mariusz Godos