A A+ A++

PAP/S. Leszczyński (1)

Akcje największego legalnego bukmachera w Polsce zadebiutowały na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 10 grudnia 2021 roku o godzinie 9:00.

“Bardzo cieszymy się, że największa firma bukmacherska w Polsce jest od dzisiaj notowana na Głównym Rynku GPW. To już 15. debiut na tym rynku w 2021 roku” – powiedział obecny na giełdowym debiucie STS Holding Piotr Borowski, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

STS Holding posiada 46 proc. udziałów w sektorze legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Spółka działa również na rynkach międzynarodowych (posiada licencje w Wielkiej Brytanii oraz Estonii umożliwiające działalność na kilku rynkach). Sieć placówek STS obejmuje ponad 440 punktów w naszym kraju przyjmujących zakłady bukmacherskie. 

Znaczna część transakcji realizowanych przez STS odbywa się za pośrednictwem kanałów online. Spółka koncentruje się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii i obecności w sieci, kierując się strategią “mobile-first”. Użytkownicy mają do dyspozycji aplikację na smartfony z systemami iOS oraz Android.

Cenę akcji STS Holding w momencie debiutu ustalono na 23 zł. Spółka zdecydowała się sprzedać ok. 30 proc. udziałów na rynku publicznym, a ich rozkład pomiędzy inwestorów polskich oraz zagranicznych jest wyrównany, o czym poinformował w rozmowie z PAP MediaRoom Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

“Ostatnie lata dały nam do zrozumienia, że chcemy się coraz bardziej profesjonalizować, budować swoją rozpoznawalność. Uznaliśmy, że taki brand jak nasz powinien być notowany na GPW. Giełda powinna mieć firmy, które budują polską gospodarkę. A przed nami jeszcze długa droga wzrostów” – dodał.

W latach 2018-2020 spółka zainwestowała ponad 53 mln zł w rozwój technologii. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła ofertę na rozgrywki e-sportowe. Rozwija również aktywnie własną telewizję (STS TV), która w ciągu miesiąca transmituje kilka tysięcy wydarzeń sportowych.

W planach dotyczących zagranicznej ekspansji STS Holding rozważa wystąpienie z wnioskiem o przyznanie licencji na rynek holenderski, która umożliwi jej organizację gier hazardowych w tym kraju. W 2020 roku grupa przejęła czeską spółkę technologiczną Betsys i ma w niej 74 proc. udziałów.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułVerstappen i Hamilton najszybsi na treningach przed GP Abu Zabi
Następny artykułPrawo.pl: skarbówka zaczyna łagodniej traktować darowizny gotówkowe