Mistrzostwa Europy Juniorów w Bilardzie, które odbyły się między 19 a 26 lipca bieżącego roku w Słowenii, były bardzo udane dla naszych zawodników. Reprezentacja Polski wraca z 7 medalami indywidualnymi, w tym 3 zdobył zawodnik Klubu UKS Fair Play Jaworzno.

Dominik Jastrząb został Mistrzem Europy w konkurencji 10 bil, Wicemistrzem Europy w konkurencji 9 bill oraz zdobywcą 3. miejsca w konkurencji 14/1.

Natomiast brązowy medal w zmaganiach drużynowych w kategorii U-17 zdobyła drużyna w składzie: Jakub Chrobot, Michał Wiech, Dominik Regieli oraz Jakub Kraupe.

Medale indywidualne zdobyli również: Paweł Boguszewski – brąz w 10 bil, Wiktor Fortuński – brąz w 8 bil oraz Izabella Jońska – srebro w 8 bil i brąz w 9 bil.

Dla Dominika Regieli i Jakuba Kraupe to były pierwsze Mistrzostwa Europy. Dominik dwa razy był bardzo blisko medalu ulegając w meczach ćwierćfinałowych późniejszym Mistrzom w 9 bil i 14/1.

Jaworzniccy zawodnicy swoje umiejętności zawdzięczają trenerowi Bogdanowi Wołkowskiemu, który świetnie przygotował ich do mistrzostw.