Pod koniec czerwca w Poznaniu zawodnicy z Rudy Śląskiej i Zabrza wzięli udział w 56. Mistrzostwach Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Na Śląsk wrócili z wieloma sukcesami!

Rudzianie podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym

W dniach 21 i 22 czerwca na pływalni Termy Maltańskie w Poznaniu odbyły się 56. Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Zawodnicy i zawodniczki z WOPR Ruda Śląska wspólnie z WOPR Zabrze połączyli siły i zaprezentowali nasze województwo w ramach Śląskiego WOPR. Łącznie w zawodach wzięło udział 243 zawodników z 22 klubów.

Nasi zawodnicy osiągnęli spory sukces, zajmując trzecie miejsce w kategorii drużynowej łącznej oraz drugie miejsce w kategorii drużynowej kobiet. W drugim przypadku do zwycięstwa zabrakło zaledwie 80 punktów. Jak przekazuje WOPR Ruda Śląska, zajęte miejsca są nagroda za wspólną ciężką pracę.

– Jako trenerzy i opiekunowie, chcemy podziękować każdej zawodniczce i każdemu zawodnikowi reprezentującemu Śląskie WOPR i podkreślić, jak szczególnie dumni jesteśmy z tego drużynowego osiągnięcia. W naszym sporcie – nigdy rezultaty jednostki nie powinny być ważniejsze niż rezultaty zespołu – bo jeden ratownik, w warunkach prawdziwej akcji, nigdy nie zdziała tyle, co zgrany zespół. To jak odnosicie się do siebie na treningach, jak się wzajemnie szanujecie, i jak Ci bardziej zaawansowani uczą tych rozpoczynających przygodę z ratownictwem – przyniosło nam drużynę, dającą tak wspaniałe rezultaty – czytamy na profilu FB WOPR Ruda Śląska.

Wyniki 56. Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym

W sztafecie 4 × 25 m holowania manekina juniorki młodsze zdobyły złoto i jednocześnie ustanowiły nowy rekord Polski w składzie: Maja Gierach, Gabrysia Karkocha, Tatiana Kloc i Sylwia Matyniak. Natomiast juniorki młodsze Maja Gierach, Gabrysia Karkocha, Tatiana Kloc, Tosia Kuśnierz zdobyły srebro w sztafecie 4 × 50 m z pasem oraz brąz w sztafecie 4 × 50 m z przeszkodami. Kolejny rekord Polski ustanowiły Gabrysia Karkocha i Sylwia Matyniak zdobywając złoto w konkurencji rzutu liną, a Tatiana Kloc i Tosia Kuśnierz w tej samej konkurencji zdobyły srebro. Również w rzucie liną świetnie poradziły sobie siostry Oliwia i Maja Gierach zdobywając złoto w kategorii open. Blisko podium znaleźli się również zawodnicy Ksawery Preg, Gabrysia Karkocha, Sylwia Matyniak i Kuba Woźnik podczas sztafety Pool Lifesaver w kategorii open, gdzie zajęli czwarte miejsce.

W indywidualnej klasyfikacji nasi zawodnicy również odnieśli sporo sukcesów. W konkurencji na 50 m holowania manekina w kategorii junior młodszy Sylwia Matyniak zwyciężyła srebro, a Gabrysia Karkocha brąz. Na 200 m super ratownika na pierwszym miejscu w kategorii junior i drugim miejscu w kategorii open znalazła się Natalia Pasek. Juniorka Michalina Skudlik zajęła drugie miejsce. Na 100 m z przeszkodami sukces odnieśli juniorzy młodsi. Złoto zdobyła Gabrysia Karkocha, srebro Sylwia Matyniak, a wśród panów drugie miejsce zajął Artur Joszko. W holowaniu manekina na 100 m złoto zdobyły Gabrysia Karkocha (junior młodszy) i Natalia Pasek (junior), która w kategorii open zdobyła srebro. W tej samej kategorii brąz wywalczyły Tosia Kuśnierz (młodzik) i Sylwia Matyniak (junior młodszy). Na 100 m ratowania kombinowanego złoto i nowy rekord Polski zdobyła Gabrysia Karkocha, która poprawiła dotychczasowy rekord o sekundę. W tej samej kategorii srebro zdobyła Sylwia Matyniak (junior młodszy) i Natalia Pasek (junior). Na 100 m holowania manekina z pasem ponownie świetnie poszło Natalii Pasek, która zdobyła dwa razy złoto – w kategoriach open i junior oraz juniorce młodszej Gabrysi Karkocha, która wywalczyła drugie miejsce.

Ponadto Natalia Pasek okazała się najwszechstronniejszą zawodniczką w kategorii open i junior, a w kategorii junior młodszy wyróżniono Gabrysię Karkochę.