Po porażce wicelidera Lazio Rzym z Interem Mediolan 1:3, do której doszło w południe, stało się jasne, że “Azzurri” już w niedzielę mogą zapewnić sobie triumf w Serie A i na sześć kolejek przed końcem rozgrywek świętować trzecie w historii “scudetto”. Aby tego dokonać liderzy musieli jednak pokonać Salernitanę w meczu, który pierwotnie był zaplanowany na sobotę, ale aby ewentualnie umożliwić neapolitańczykom fetowanie sukcesu na stadionie włoska liga zdecydowała się przełożyć go na niedzielę.

Napoli pierwszą dobrą okazję stworzyło w 23. minucie. Nigeryjczyk Victor Osimhen – najlepszy snajper Serie A – główkował w stronę bramki, ale Guillermo Ochoa popisał się fantastycznym refleksem i zatrzymał piłkę. W pierwszej połowie Napoli posiadało piłkę niemal przez 80 procent c … czytaj dalej