A A+ A++

Szkoła policealna – klucz do zdobycia przyszłościowego zawodu w naprawde krótkim czasie!

Marzysz o zmianie zawodu lub zdobyciu wykształcenia, które umożliwi Ci łatwe znalezienie pracy? Możesz to zrobić, wybierając któryś z kierunków szkoły policealnej. Sprawdźmy, jakie są zalety nauki w tego typu placówkach!

Ile trwa nauka w szkole policealnej?

Czas trwania nauki w szkole policealnej może być różny i zależy od konkretnego kierunku oraz programu nauczania. Trwają one jednak zwykle od jednego do dwóch lat. Warto tutaj podkreślić, że program nauczania jest bardziej zaawansowany niż w technikum i oferuje specjalizacje w różnych dziedzinach.

Czy w szkole policealnej można zdobyć praktyczne umiejętności zawodowe?

Szkoły policealne są miejscem, które zapewnia słuchaczom zdobycie konkretnych umiejętności zawodowych. Głównymi ich zaletami są:

  • skoncentrowany program nauczania: uczniowie skupiają się na zdobywaniu i doskonaleniu praktycznych umiejętności i wiedzy, niezbędnych do wykonywania określonego zawodu;

  • ćwiczenia: sporo czasu w trakcie nauki poświęca się ćwiczenie umiejętności na modelach, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych;

  • przygotowanie do wejścia na rynek pracy: programy szkół policealnych są często opracowywane we współpracy z pracodawcami i specjalistami z branży, dzięki czemu uczniowie mają możliwość nabyć umiejętności i wiedzę, które są najbardziej aktualne i potrzebne;

  • możliwość specjalizacji: w dobrych szkołach policealnych słuchacze mogą wybrać specjalizację odpowiadającą ich zainteresowaniom i ambicjom zawodowym;

  • wsparcie i doradztwo zawodowe: niektóre placówki oferują też wsparcie w kwestiach związanych z karierą zawodową, takich jak pomoc w znalezieniu praktyk z i doradztwo zawodowe.

Kadra nauczycielska: jeden z atutów szkoły policealnej

Kadra nauczycielska w szkole policealnej składa się z wykwalifikowanych specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie zawodowe i wiedzę związaną z prowadzonymi kierunkami nauczania. Mogą to być na przykład:

  • nauczyciele teoretyczni (lektorzy, wykładowcy, specjaliści z różnych dziedzin),

  • nauczyciele praktyczni (prowadzący ćwiczenia i zajęcia praktyczne),

  • specjaliści branżowi,

  • mentorzy i praktycy,

  • konsultanci i doradcy zawodowi,

  • nauczyciele języków obcych.

Warto dodać, że nauka w szkołach policealnych najczęściej odbywa się w małych grupach. Dzięki temu nauczyciele mogą podejść indywidualnie do potrzeb i zainteresowań danego słuchacza oraz skupić się na tematach, które szczególnie go interesują. Sprzyja to nabraniu pewności siebie i rozwijaniu swoich mocnych stron.

Czy nauka w szkole policealnej jest droga?

Nauka w szkole policealnej może być tańszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli porównamy ją z tradycyjnymi studiami wyższymi. Na taki stan rzeczy wpływa:

  • czas trwania nauki: wynosi on zazwyczaj od roku do dwóch, więc za czesne nie będzie tak wielkim obciążeniem dla naszego budżetu;

  • najpopularniejsze kierunki są darmowe lub wymagają niewielkich opłat;

  • możemy wybrać jeden z trzech trybów nauki: dzienny, wieczorowy lub weekendowy, co daje nam możliwość pogodzenia nauki z pracą zawodową, także taką na pełen etat;

  • publiczne szkoły policealne najczęściej oferują niższe czesne niż szkoły prywatne, dlatego nie chcąc wydawać większej sumy pieniędzy, dobrze jest się zdecydować na publiczną placówkę.

Szkoła policealna GoWork w Lublinie

Dowiedzmy się teraz nieco więcej o szkole policealnej GoWork w Lublinie (https://policealna.gowork.pl/lublin), która cieszy się dobrymi opiniami i sporą popularnością. Oddział ten mieści się w ścisłym centrum miasta przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 35 (drzwi po prawej) naprzeciwko Centrum Rehabilitacji I Wojskowego Szpitala Klinicznego.

Dlaczego warto wybrać akurat tę placówkę? Zajęcia tutaj prowadzą praktycy, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach branżowych. Grupy zajęciowe są niewielkie, a każdy słuchacz może liczyć na indywidualne podejście nauczycieli. Co więcej, naukę na najpopularniejszych kierunkach można podjąć zupełnie za darmo – uczniowie nie płacą za czesne, wpisowe, zmiana kierunku kształcenia, indeks i legitymacja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułССО вполювали під Бахмутом російську “Тріаду” і ще 8 цілей
Następny artykułGdzie nie będzie prądu w Wielkopolsce 25 lipca? (LISTA)