A A+ A++

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Po unieważnieniu zapytania ofertowego z programu MON “Strzelnica w powiecie 2023”, wójt gminy Dydnia postanowiła przeznaczyć wkład własny wymagany do realizacji projektu na zakup zestawu trenażera strzeleckiego. Oferta okazała się tańsza od projektu strzelnicy wirtualnej, jest mobilna i nie wymaga dostosowywania pomieszczeń, a treningi można przeprowadzić praktycznie w dowolnym miejscu: w klasach, salach gimnastycznych, korytarzu i na świeżym powietrzu.

Jest to sprzęt zarówno dla osób zaawansowanych jak i dla tych, którzy dopiero oswajają się z bronią. Prosta obsługa sprawia, że z instalacją trenażera poradzi sobie przeszkolony nauczyciel lub instruktor, a nawet uczeń po zapoznaniu się z instrukcją obsługi.

W skład zestawu wchodzą: broń długa elektryczna, broń krótka pneumatyczna z wmontowanym emiterem laserowym, elektroniczne tarcze celownicze oraz komplet potrzebnych akcesoriów takich jak akumulatorki, ładowarki, kabury czy pasy nośne do broni długiej. Zestaw można konfigurować dowolnie pod własne potrzeby.

Bazowym produktem zestawu jest cel laserowy, czyli inaczej tarcza strzelecka, pozwalająca na realizowanie pełnego treningu strzeleckiego przy współpracy z nabojami laserowymi w broni palnej lub z laserową wkładką dedykowaną replikom ASG. Tarcza posiada wiele możliwości konfiguracyjnych oraz różne tryby treningowe. Sprawdzi się podczas ćwiczeń umiejętności, a także do bezpiecznej rozrywki poza strzelnicą.

Zestaw pozwoli na kształcenie umiejętności praktycznych w zakresie strzelectwa, poznanie zasad składania i rozkładania broni dzięki swojej mobilności można realizować bezpiecznie dowolne scenariusze treningowe w realnym świecie (360°) – nie na ekranie. Zastosowana wkładka laserowa pasuje do każdej repliki ASG a montaż i demontaż zajmuje kilkanaście sekund. Treningi można realizować na dystansie do 100 m.

9 stycznia br. w UG w Dydni odbyło się szkolenie dla druhów OSP, nauczycieli szkół podstawowych oraz przedstawicieli stowarzyszeń sportowych z obsługi trenażera strzeleckiego. Przeprowadził je pomysłodawca trenażera Smart Target, instruktor strzelectwa Krzysztof Papadis. Gmina Dydnia zakupiła 18 sztuk broni, z tego 9 krótkiej i 9 długiej. Całkowity koszt zestawów wyniósł 50 000 zł. Będzie ona wykorzystywana przez szkoły podstawowe, jednostki OSP, organizacje pozarządowe prowadzące działalność charakterze obronnym, członków społeczności lokalnej (dzieci, młodzież szkół średnich i wyższych, osoby dorosłe i seniorów) tam gdzie będą odbywały się szkolenia i treningi. Zakup ten pozwoli na wdrożenie praktycznych zajęć strzeleckich do podstawy programowej w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa.

źródło: UG Dydnia


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak działa propaganda Sorosa?
Następny artykułPiłkarzy Lecha Poznań znowu czekają w Turcji ulewne deszcze? Kolejorz rozpoczyna zgrupowanie