A A+ A++

Zazwyczaj jest nieprzemyślany, podejmowany pod wpływem różnych emocji. Skutki hejtu są nieprzyjemne, a należą do nich m.in. spadek nastroju, utrata pewności siebie i zaniżanie samooceny. W skrajnych przypadkach długotrwała styczność z hejtem może doprowadzić nawet do głębokich stanów depresyjnych i powodować myśli samobójcze.

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie  zrealizowana została Kampania profilaktyczna “STOP HEJT!”. Akcja skierowana była przede wszystkim do młodzieży, a jej głównym celem było uświadomienie, czym tak naprawdę jest hejt internetowy i jakie mogą być jego skutki. W akcję włączyli się także nauczyciele i pracownicy szkoły.  W związku z realizacją Akcji zarówno w szkole, jak i w bursie pojawiły się gazetki i plakaty poruszające problem hejtu, informujące uczniów, jak radzić sobie z hejtem i gdzie można szukać pomocy.

Realizację kampanii podjęto w ramach corocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu – inicjatywy Komisji Europejskiej, która ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka
Alexsis de Tocqueville

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFerie Zimowe w Szczytnie rozpoczęły się na sportowo!
Następny artykułJak wykorzystać łuki we wnętrzach?