A A+ A++

Coraz częściej mówi się o pomysłach na zagospodarowanie terenu wokół chętnie odwiedzanego przez wędkarzy i spacerowiczów stawu Kokotek. Władze miasta mają już pomysł na to, jak jeszcze bardziej uatrakcyjnić okolice stawu.

Plany na zagospodarowanie okolic stawu

Staw Kokotek leży na granicy dzielnic Chebzie i Ruda. Zajmuje powierzchnię ok. 5 hektarów i jest miejscem często odwiedzanym przez okolicznych wędkarzy czy harcerzy. Staw podlega pod Polski Związek Wędkarski, dlatego odbywają się tutaj zawody wędkarskie. Na zbiorniku często organizowane są również ćwiczenia dla ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Miasto chciałoby, aby okolica stała się jeszcze bardziej przyjazna dla mieszkańców, dlatego powstają już pierwsze plany zagospodarowania tego terenu.

– Wstępnie planujemy budowę dodatkowego budynku, w którym będzie magazyn, szkutnia, miejsce do spotkań, toaleta. Dodatkowo chcielibyśmy utwierdzić część nabrzeża, stworzyć ścieżkę pieszo-rowerową i miejsce wypoczynku (ławki, stoły, urządzenia dla dzieci) i wykonać drogę dojazdową – mówi Michał Pierończyk.

Wspomniana ścieżka rowerowa ma rozpoczynać się przy Stacji Biblioteka na Chebziu i biec w kierunku dzielnicy Ruda. Realizacja projektu jest planowana najwcześniej na 2025 rok. 

– Będziemy chcieli na to zadanie pozyskać środki z Krajowego Planu Odbudowy. W obecnie obowiązującym budżecie unijnym na lata 2021-2027 są środki w programie Europejski Zielony Ład, o które będziemy aplikować – dodaje prezydent.

Koszt wykonania inwestycji jest na ten moment bardzo trudny do oszacowania. Orientacyjna kwota będzie możliwa do oszacowania dopiero po ustaleniu ostatecznego zakresu prac.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMłody bohater URATOWAŁ ŻYCIE kobiety!
Następny artykułSora – największa rewolucja w świecie AI od czasu ChatGPT. Powstał fotorealistyczny generator wideo z opisów tekstowych