A A+ A++

źródło: unsplash.com

Użytkownicy internetu coraz więcej czasu spędzają na korzystaniu z urządzeń mobilnych. Gracze nie są w tym wyjątkiem, dlatego branża gamingowa oferuje coraz więcej doskonałych, bardzo rozbudowanych gier mobilnych. Aby jednak cieszyć się maksymalną przyjemnością z rozgrywki warto wybrać odpowiedni smartfon.

Idealny telefon dla gracza

Jakie cechy powinien mieć telefon do gier? Nie ma wątpliwości, że najważniejsza jest wydajność. Liczy się więc dobry procesor i szybka pamięć operacyjna. Nie ma tu miejsca na kompromisy. Telefon dla gracza musi udźwignąć ciężar przetwarzania nawet najbardziej rozbudowanych graficznie gier. Dlatego w procesorze liczy się ilość rdzeni, która wpływa na jego wydajność, częstotliwość taktowania, a także proces technologiczny, w jakim procesor został wykonany. Z kolei ilość pamięci operacyjnej zadecyduje o płynnym dostępie do przechowywanych danych. Chcąc sięgnąć po ambitniejsze tytuły warto sięgnąć po telefon wyposażony nawet w 8 GB pamięci RAM.

Kolejnym kryterium jest doskonały, duży wyświetlacz, który pozwoli na wyświetlanie nawet najdrobniejszych detali. Rozdzielczość przynajmniej Full HD+ i wysoka częstotliwość odświeżania, zapewnią płynny, przyjemny w odbiorze obraz. Z kolei wyświetlacze AMOLED zapewnią wyraźne, mocno nasycone kolory. Rzecz jasna za wrażenia z rozrywki odpowiada nie tylko warstwa wizualna. Dlatego warto również zwrócić uwagę na dźwięk. Dobrze umiejscowione głośniki stereo na pewno spełnią oczekiwania graczy.

Co jeszcze musi posiadać telefon dla graczy? Niezastąpiona jest w nim solidna, pojemna bateria. Optymalnie powyżej 5000 mAh, a to dlatego, że gry potrafią zużywać bardzo dużo energii. Tymczasem gra na urządzeniu z podłączoną ładowarką nie jest zbyt komfortowa. Bez dwóch zdań mile widziana jest też funkcja szybkiego ładowania, jaką powinien posiadać każdy dobry smartfon dla graczy.

Smartfon dla graczy powinien również wykazywać dużą odporność na przegrzanie, a także świetnie pasować do dłoni. Wydajne chłodzenie podzespołów, a także optymalny kształt i grubość oraz niezbyt duża waga urządzenia mobilnego niewątpliwie zwiększą wygodę i przyjemność z rozgrywki.

Telefon jako konsola do gier – ale czy tylko?

źródło: shutterstock.com

Choć zaawansowany telefon jako konsola do gier może się doskonale sprawdzić, to trzeba mieć na uwadze, że nie jest to wyłącznie urządzenie do rozrywki. Dlatego wybierając telefon dla gracza nie można zapominać o pozostałych elementach specyfikacji technicznej, które pozwolą z przyjemnością korzystać ze smartfona na co dzień. Warto na to uważać, bo szczególnie tani telefon do gier może mieć widoczne braki na przykład w zakresie wykonywania zdjęć i filmów.

Smartfon dla graczy – nasz wybór

W naszej subiektywnej ocenie jako najlepsze smartfony dla graczy sprawdzą się takie modele jak Asus ROG Phone 5s oraz Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Są niezwykle wydajne, szybkie i mają w sobie wszystko to, czego może oczekiwać nawet najbardziej wymagający gracz, na przykład opcję aktywnego chłodzenia. Ci zaś, którzy preferują produkty od Apple mogą sięgnąć po iPhone 13 Pro MAX. Oczywiście każdy z nich to telefon dla gracza z wyższej półki, a za tym idzie wyższa cena. Poszukując czegoś w bardziej ekonomicznej wersji warto rozważyć zakup takich modeli jak realme GT 5G, POCO F3, Xiaomi Redmi Note 10 Pro czy też Samsung Galaxy S20FE.

Zwolennicy gier na smartfonach nie mogą być rozczarowani ofertą dostępną w branży mobile. Coraz więcej modeli telefonów jest tworzonych właśnie z myślą o nich i z całą pewnością trend ten będzie się umacniać. Już teraz możemy mówić o całej generacji smartfonów wyspecjalizowanych pod kątem gamingu. Niemniej jednak czekamy z niecierpliwością na to, czym zaskoczą nas kolejne modele zaprojektowane przede wszystkim jako telefon dla graczy.



Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiejsca przyjazne już oznaczone
Następny artykułKonkurs “Zaprojektowane po ludzku”. Przyjazna przestrzeń w mieście. Czyli jaka?