Na kortach w Nowym Gizewie w dniach 12-13 sierpnia odbyła się druga edycja Turnieju Tenisowego dziewcząt i chłopców Mazury Kids Cup 2023. Uczestnicy zawodów w wieku 13-15 lat przyjechali z różnych zakątków Polski (m.in. Cieszyn, Pułtusk, Warszawa, Poznań, Pisz, okolic Kielc, Radomia). Z naszego Powiatu w Turnieju wzięli udział : Amelia Daszewska z Rudki i Kacper Gierach z Pasymia. W pierwszym dniu Turnieju dziewczęta i chłopcy rozgrywali mecze w czterech 4-osobowych grupach, aby ustalić ranking do planowanych na niedzielę meczy rozgrywanych już systemem pucharowym. Pierwszego dnia rozegrano 22 mecze. Zapadające ciemności nie pozwoliły na zagranie wszystkich planowych gier tego dnia. W niedzielę kontynuowano rozgrywki. Zacięte mecze wyłoniły najlepsze zawodniczki i zawodników Turnieju.
W kategorii dziewczynek ponownie zwyciężyła Iga Piotrowska z Pułtuska, która w finale pokonała Maję Grosicką ze Koniemłotów k. Kielc. Trzecie miejsca zajęły : ubiegłoroczna finalistka Aleksandra Matysiak z Cieszyna oraz Inez Rzeźnik ze Zwolenia k. Radomia.
W kategorii chłopców po zaciętym meczu finałowym, który kończył się już po zachodzie słońca, zwyciężył Maksymilian Puchalski z Warszawy, pokonując Krzysztofa Matusiaka z Warszawy. Trzecie miejsca zajęli Kacper Gierach z Pasymia i Ignacy Rzewuski z Warszawy.
Zarówno zawodnicy, jaki i ich rodzice gratulowali organizatorom sposobu przeprowadzenia Turnieju. Szczególne słowa podziękowania należą się zaangażowanym w prace przy Turnieju Mariuszowi Radziszewskiemu, Krzysztofowi Bugajowi, Justynie i Mariuszowi Daszewskim, przedstawicielom Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Organizatorzy : Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy, Gmina Szczytno.