A A+ A++

Wiosną 2023 roku nasza rodzima marka Endorfy przedstawiła kontynuację wydanej w 2022 roku serii myszek GEM Plus. GEM Plus Wireless oraz GEM Plus Wireless Onyx White – bo właśnie o tych modelach mowa – to lekkie (74 gramy), bezprzewodowe gryzonie o rozdzielczości sensora wynoszącej aż do 26 000 DPI. Producent kieruje te produkty do użytkowników, którzy – poza wysoką jakością – oczekują od sprzętu również niezawodności i błyskawicznych reakcji na komendy. Gryzonie pracują wszak na topowych sensorach PixArt PAW3395 i przełącznikach Kailh GM 8.0. Dziś, na łamach PurePC sprawdzimy tę pierwszą mysz, a więc Endorfy GEM Plus Wireless (tę w kolorze czarnym).

Autor: Ewelina Stój

Powstanie myszki zawdzięczamy armii. Specyficzne potrzeby wojska sprawiły, że wymyślono urządzenie wskazujące nazwane trackballem – zapomnianą alternatywę dla gryzonia. Pomimo podobnej funkcjonalności, umożliwiającej określanie pozycji na osiach X i Y, odbywa akcesoria diametralnie różnią się budową, bowiem trackball posiada zewnętrzną kulkę, natomiast konkurent wewnętrzny mechanizm. Warto jeszcze przypomnieć, że prekursora obecnie używanych myszek zaprezentowała firma Telefunken w latach 60-tych XX wieku, ale koncepcję opracowała dwójka naukowców ze Stanford Research Institute (Bill English i Douglas Engelbart). Prawdziwa kariera tego urządzenia rozpoczęła się jednak w momencie, gdy systemy operacyjne zaczęły otrzymywać nakładki graficzne. Dziś, po latach na rynku mamy już całe zatrzęsienie tych urządzeń, a jedną z propozycji celowaną w graczy jest właśnie Endorfy GEM Plus Wireless.

ENDORFY GEM Plus Wireless ito myszka pracująca na topowym sensorze PixArt PAW3395 i switchach Kailh GM 8.0. Możemy też liczyć na wysoką jakość wykonania oraz ultra niskie opóźnienia.

Test Endorfy GEM Plus Wireless - Polska myszka, która w przystępnej cenie oferuje sensor z najwyższej półki [nc1]

Mysz Endorfy GEM Plus Wireless łączy się z komputerem poprzez bezprzewodowe łącze 2.4 GHz, dzięki czemu oczekuje się, iż będzie ona pracować stabilnie i bez opóźnień. A jeśli chodzi o ładowanie akumulatora, to czynność ta zajmuje około 2 godzin – wystarczy podpiąć myszkę do komputera dołączonym do zestawu przewodem ze złączem USB typu C. Co ważne, – GEM Plus Wireless możne działać także w trakcie ładowania. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych osób, którym zdarza się zapomnieć o podładowaniu myszki przed pracą albo wspólną grą ze znajomymi. Model może pochwalić się wzmocnioną obudową wykonaną w technologii Double Shot. Dzięki temu mysz jest praktycznie nieścieralna. Producent zapewnia, że przy zgodnym z przeznaczeniem użytkowaniu gryzoń ma przed sobą długie lata wirtualnych potyczek. 

  Endorfy GEM Plus Wireless SteelSeries Aerox 3 Onyx Wireless
Łączność 2.4 GHz / USB 2.4 GHz / Bluetooth / USB
Czas pracy na baterii brak danych 200 godzin
Sensor PixArt PAW 3395 SteelSeries TrueMove Air
Zakres DPI 400-26000 DPI 100-18000 DPI
Przełączniki Kailh GM 8.0 / 80 mln kliknięć SS Golden Micro / 80 mln kliknięć
Liczba przycisków 6
Przyciski programowalne 6
Przycisk Sniper Nie
Podświetlenie Tak
Odświeżanie 1000 Hz
Obciążniki Nie
Oprogramowanie Tak
Wymiary 126 x 66 x 38 mm 120 x 58 x 22 mm
Waga 74 gramy 68 gramów
Przewód 160 cm / Tekstylny oplot
Aktualnie najniższa cena ~370 zł ~300 zł

Jaka myszka do gier? Jaka klawiatura mechaniczna? Poradnik zakupowy i polecany sprzęt dla graczy na styczeń 2024

Zanim przejdziemy do kluczowych elementów recenzji, warto jeszcze wspomnieć słowem o zamontowanym tu sensorze PixArt PAW3395, który dostarcza nie tylko bardzo wysokich rozdzielczości, ale oferuje także możliwość zmiany parametru LOD (czyli wysokości na jakiej myszka przestaje odczytywać położenie po podniesieniu jej w górę) na 1 lub 2 mm. Całość trzyma się na profilowanych ślizgaczach wykonanych z PTFE o bardzo niskim (jak sugeruje producent) współczynniku tarcia, co skutkuje łatwym sterowaniem i zwiększa szanse na celne strzały. Na koniec warto wspomnieć o regulowanym podświetleniu ARGB. Iluminacje te można oczywiście skonfigurować za pomocą dedykowanego oprogramowania, co dokładnie omówimy na czwartej podstronie niniejszej recenzji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSamochody z silnikiem Diesla zalewają rynek używanych aut. “Każdy się ich boi, bo nie wiadomo, czy będzie można nimi jeździć”
Następny artykułMetamorfoza płockiego szpitala na Winiarach. Mnóstwo zmian. Dobre wieści o ośrodku radioterapii