Amerykanie Tommy Paul i Ben Shelton odnieśli zwycięstwa w środę wieczorem, aby dotrzeć do ćwierćfinału Dallas Open.

Rozstawiony z numerem drugim Paul pokonał Taro Daniela długimi rajdami i gemami przy serwisie japońskiego przeciwnika, wygrywając 6:3, 6:2. Shelton, rozstawiony z numerem trzecim, wykorzystał dominujący serwis w zwycięstwie 6:3, 6:3 nad Michaelem Mmohem.

Daniel obronił pięć break pointów na początku pierwszego seta, zanim Paul w końcu uzyskał przełamanie, gdy Daniel zakończył jeden z długich rajdów przy swoim serwisie forhendem w siatkę.

Paul wykorzystał czwartego break pointa w każdym z dwóch pierwszych gemów serwisowych Daniela w drugim secie, uzyskując drugie przełamanie po jednym z wielu długich rajdów przy serwisie Japończyka.

W następnym gemie Daniel miał dwa break pointy, ale Paul obronił oba i utrzymał serwis, obejmując prowadzenie 4:0.

Shelton, który stracił tylko trzy punkty przy swoim podaniu, wyszedł na prowadzenie 3-0 w pierwszym secie dzięki przełamaniu Mmoh.

Serwujący wygrali pierwsze 18 punktów drugiego seta, kiedy Shelton wygrał trzy z rzędu przy serwisie Mmoha, zdobywając break pointa, a następnie przełamał rywala i objął prowadzenie 3-2.

Shelton ponownie przełamał Mohra na prowadzenie 5-3, zanim mocno serwujący leworęczny zamknął mecz w miłości.

Był to pierwszy pojedynek Sheltona w tym tygodniu na kampusie SMU, podczas gdy Mmoh awansował dzięki zwycięstwu w pierwszej rundzie.

„Byłem dość zaskoczony poziomem, na którym dzisiaj grałem” – powiedział Shelton, który zajmuje 16. miejsce w rankingu. „To zawsze trudne, gdy jesteś w pobliżu miejsca turnieju przez prawie tydzień i siedzisz i czekasz na swój mecz”.

Dwóch rozstawionych zawodników przegrało w dwóch setach we wczesnych meczach.

Rozstawiony z numerem piątym Amerykanin Christopher Eubanks przegrał z Australijczykiem Jamesem Duckworthem 7:6 (3), 6:4, a rodak Duckwortha, rozstawiony z numerem 6 Max Purcell, przegrał 6:4, 6:3 z Marcosem Gironem z USA.

Najwyżej rozstawiony Frances Tiafoe w czwartek wieczorem w rundzie 16 zmierzy się z 19-letnim Amerykaninem Alexem Michelsenem.