A A+ A++

Dodano: 2 lutego 2022 11:39

Od kilku nawet do kilkudziesięciu osób zgłasza chęć służby w GOPR w czasie rekrutacji prowadzonych przez Sudecką Grupę. DO 28 lutego kandydaci, którzy chcą się zgłosić w trwającym naborze mają czas na przesłanie dokumentów. Później czeka ich egzamin w terenie, między innymi z umiejętności narciarskich czy znajomości terenu.

Zainteresowani ochotniczą służbą w Sudeckiej Grupie GOPR do końca lutego muszą przesłać dokumenty. W pierwszy weekend marca zaplanowano egzaminy. Na stoku w Czarnej Górze kandydaci będą testowani z umiejętności narciarskich, jeżeli zaliczą test, zmierzą się egzaminem ze znajomości topografii. Będą musieli także sprawdzić się w specjalnym przejściu kondycyjnym.

Na początku jest wyjście z Międzygórza i dojście do schroniska na czas. Później mają chwilę przerwy. Po południu wychodzimy w góry. Rozmawiamy, wypytujemy, podglądamy jak się zachowują w górach – mówi Mariusz Grudzień, naczelnik Sudeckiej Grupy GOPR.

Kandydaci poza chęcią służenia w GOPR muszą mieć dobrą kondycję, bardzo dobrze radzić sobie na nartach i orientować się w terenie. Warto pamiętać, że to nabór do służby kandydackiej.

Niektórzy myślą, że po zdanych egzaminach przychodzą do pracy. Nie. To jest jeszcze długa droga by zostać ratownikiem. Okres kandydacki trwa od dwóch do pięciu lat. Kandydat przechodzi szereg specjalistycznych szkoleń, musi wypracować godziny społeczne – dodaje naczelnik.

W Sudeckiej Grupie GOPR działają nie tylko mieszkańcy naszego regionu. Coraz częściej pojawiają się wspinacze czy alpiniści z Wrocławia, którzy chcą działać w GOPR.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJest projekt, szukamy środków na realizację …
Następny artykułJest pierwsza apteka w mieście, która wykona testy antygenowe