W swoim trzecim meczu sparingowym przed rundą wiosenną, Górnik pokonał lidera IV Ligi – Słowianina Wolibórz 2:0. W środę polkowiczanie podejmować będą zespół LKS Barycz Sułów.

Pojedynek z liderem IV ligi, który w tym sezonie zanotował tylko jedną ligową porażkę zapowiadał się bardzo emocjonująco. Od samego początku ton grze nadawali jednak polkowiczanie. Wynik spotkania otworzył w 25. min. zawodnik testowany w drużynie Zielono-Czarnych. Minął dwóch obrońców rywala i pięknym strzałem posłał futbolówkę w samo okienko bramki Słowianina. Do przerwy podopieczni trenera Enkeleida Dobi prowadzili 1:0. Na drugą połowę szkoleniowcy Górnika wprowadzili na boisko drugą jedenastkę, która nadal realizowała założenia trenerów. W 71. min na 2:0 trafił Kacper Bajerski pokonując z zimną krewią golkipera gości. Chwilę później „Bajera” stanął przed swoją kolejną szansą. Niestety tym razem zabrakło szczęścia. Ostatecznie Górnik pokonał Słowianina 2:0.

Górnik Polkowice – Słowianin Wolibórz 2:0 (1:0)
Bramki dla Górnika: 25′ – testowany, 71′ – Kacper Bajerski

Górnik Polkowice: I połowa: testowany – Fryzowicz, Poczwardowski, Magdziak, Baranowski, testowany, Wołoszyn (30′ Poręba), Ryś, testowany (30′ Łysakowski), testowany, Szuszkiewicz.

II połowa: testowany – Macała, Rogalski, Ratajczak, Bogacz, Bajerski, Poręba (55′ Wacławczyk), Bilokin (65′ testowany), Łysakowski (60′ testowany), Bancewicz, Adamczyk (65′ O. Leopold)