A A+ A++

Parafia pw. NMP Królowej Polski ponownie była gospodarzem akcji pt. „Opatrunek na ratunek”. W trakcie minionych tygodni na terenie Słubic zbierano dary na rzecz szpitali w Afryce. Zwieńczeniem były obchody Światowego Dnia Misyjnego. 

Zbiórkę zorganizowała działająca przy parafii Wincentyńska Młodzież Maryjna. Zgodnie z hasłem akcji chodziło przede wszystkim o materiały opatrunkowe: bandaże, gazy, plastry, rękawiczki jednorazowe, itp.

Dary zbieraliśmy w kościele oraz słubickich placówkach oświatowych: szkołach, żłobku i przedszkolach. Zostaną one przekazane do Fundacji Redemptoris Missio, która od 30 lat pomaga polskim misjonarzom. Następnie za ich pośrednictwem będą wysłane do Afryki, a konkretnie do tamtejszych szpitali – tłumaczy Kamila Łopusiewicz, inicjatorka zbiórki i opiekunka WMM.

Gdyby ktoś chciał jeszcze przyłączyć się do zbiórki i wspomóc misje, jest ku temu okazja. Zbiorka wciąż trwa i zakończy się w pierwszej połowie listopada. Dary można przynosić bezpośrednio do kościoła.

Punktem kulminacyjnym akcji był 24 października, kiedy to obchodzono Światowy Dzień Misyjny, który zapoczątkował tzw. tydzień misyjny. – To nie tylko święto samych misjonarzy, ale również wszystkich ich współpracowników i przyjaciół. Przez cały tydzień będziemy modlić się o nowe powołania misyjne – dodaje K. Łopusiewicz.

Główną mszę odprawił ks. Krzysztof Śliwa, który co roku jest koordynatorem akcji na terenie słubickiej parafii. Nabożeństwo miało dość niecodzienny przebieg. – Nie zabrakło rytmicznych utworów i śpiewów w języku lingua. A najmłodsi uczestnicy mszy uświetnili składanie darów tańcem – opowiada nasza rozmówczyni.

Poniżej zapis wideo z przebiegu mszy.

Warto jeszcze dodać, że tego dnia w trakcie wszystkich mszy świętych zbierano dobrowolne datki na potrzeby misji w Beninie, gdzie posługują misjonarze św. Wincentego a’Paulo. Parafianie mieli szczodre serca i na rzecz misji przekazali blisko 3 tys. zł.

Zwieńczeniem niedzieli był wieczorny różaniec w intencji misji, odprawiony w czterech językach: polskim, francuskim, chińskim i po łacinie.

Poniżej zdjęcia z wydarzenia udostępnione przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy 🙂
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLegnica. 25 par świętowało jubileusz małżeństwa
Następny artykułI płazy mają swoje zarazy. Zbadano patogeny zagrażające polskim płazom