W czwartek, 18 stycznia prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złożył gratulacje pięściarzom Bytomskiej Akademii Boksu, którzy bardzo dobrze wypadli w turniejach oraz trenerowi Sylwestrowi Klasie. Oliwier Szot został mistrzem Polski młodzieżowców oraz zajął trzecie miejsce w MP seniorów, a Szymon Ostrowicki w listopadzie wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski kadetów i triumfował w prestiżowym Memoriale Leszka Błażyńskiego, który odbył się w Teatrze Rozbark.

W poprzednim roku w październiku w Pułtusku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23) w boksie olimpijskim. Szot pokazał klasę, pokonując kolejnych rywali i triumfując w kategorii do 67 kg. W grudniu zawodnik Bytomskiej Akademii Boksu zadebiutował w mistrzostwach Polski seniorów i znowu zademonstrował dobry boks. Wystartował w kat. 63,5 kg, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Z kolei Szymon Ostrowicki w listopadzie wygrał dwa pojedynki w Ciechocinku w Pucharze Polski U15 i awansował do strefy medalowej. W półfinale wagi 70 kg przegrał z Borysem Grabowskim z Pomorzanina Toruń i wrócił do Bytomia z brązowym krążkiem. Wcześniej znakomicie spisał się w XVII Międzynarodowym Memoriale Leszka Błażyńskiego, który odbył się w Teatrze Rozbark. Zdolny pięściarz wygrał dwie walki i triumfował w swojej kategorii.

Prezydent złożył także gratulacje trenerowi Sylwestrowi Klasie.