W piątek, 23 czerwca prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złożył gratulacje pięściarzom Bytomskiej Akademii Boksu, którzy świetnie zaprezentowali się w niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie oraz trenerom Akademii. Wszyscy trzej startujący zawodnicy stanęli na podium. W klasyfikacji medalowej Bytomska Akademia Boksu zajęła 6. miejsce na ponad 100 klubów.

W dniach 12-17 czerwca w Sokółce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w boksie. Bytomską Akademię Boksu reprezentowało trzech zawodników i każdy z nich zdobył medal. Najlepiej spisał się najbardziej utytułowany bytomski pięściarz Nikolas Pawlik, który wygrał wszystkie pojedynki i sięgnął po mistrzostwo Polski w kategorii 54 kg. W poprzednim roku Pawlik triumfował w krajowym czempionacie w kategorii do 51 kg.

Prezydent Mariusz Wołosz pogratulował także brązowym medalistom. W wadze 75 kg trzecie miejsce zajął Nikodem Godek, a w wadze +92 kg na ostatnim stopniu podium stanął Dawid Świętek-Katarzyński.

W klasyfikacji medalowej Bytomska Akademia Boksu zajęła 6. miejsce, a w klasyfikacji punktowej 7. pozycję na ponad 100 klubów.

Prezydent złożył również gratulacje trenerom Akademii Sylwestrowi Klasie, który szkoli grupę wspomnianych zawodników i Rafałowi Sikorze, opiekował się pięściarzami podczas MP juniorów. W Bytomskiej Akademii Boksu treningi prowadzą również Arkadiusz Sikora, Tomasz Kurzaj i Marian Łagocki.