A A+ A++

Na cmentarzu komunalnym na Majdanku w sektorze S10 powstaną kolejne dwa segmenty kolumbarium – w sumie 864 nisz. Nowa infrastruktura będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy.

– W związku z tym, że pochówki urnowe stają się coraz bardziej powszechne, przygotowujemy się do budowy kolejnych dwóch segmentów kolumbariów. Rozstrzygnęliśmy już przetarg i zawieramy umowę z wykonawcą. Osoby zainteresowane zakupem niszy mogą kontaktować się w tej sprawie z Kancelarią Cmentarzy Komunalnych przy ul. Droga Męczenników Majdanka – mówi Janusz Semeniuk, Zastępca Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin.

Realizację kolumbarium na cmentarzu na Majdanku podzielono na kilka etapów. W pierwszej kolejności wiosną tego roku powstał segment A liczący 288 nisz urnowych wykonanych z granitu. Teraz powstają kolejne dwa segmenty B i C, każdy z 432 niszami. Wykonawca będzie zobowiązany do zaprojektowania i budowy nowego obiektu w ciągu 18 miesięcy. Koszt zamówienia wyniesie 2,1 mln zł. Nowe budowle zostaną obłożone granitem, otoczenie zaś uzupełnią trawniki i nasadzenia oraz ławki dla odwiedzających.

Udostępnienie nisz następuje po złożeniu wniosku, wniesieniu opłaty i podpisaniu umowy z zainteresowanymi osobami. Możliwy jest tzw. wykup za życia. Koszt udostępnienia niszy urnowej w kolumbarium wynosi 4 tys. zł.

Formalności w sprawie udostępnienia nisz prowadzi Kancelaria Cmentarzy Komunalnych: ul. Droga Męczenników Majdanka 71, tel. 81 744 04 16, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w soboty w godz. 8.00-13.00. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Lublin: Korzystajmy z profilaktyki schorzeń kręgosłupa
Następny artykułUM Lublin: Czerniak – profilaktyka nie tylko latem