Finaliści Mistrzow Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych Miasta Wejherowa

Dobiegły końca XVI Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych Miasta Wejherowa pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa organizowane przez Szkołę Podstawową nr 6 w Wejherowie. Patronat naukowy nad zawodami sprawował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie – Elektryk, a patronat medialny – Twoja Telewizja Morska. W rywalizacji wzięło udział 18.uczniów z wejherowskich szkół podstawowych.

Uczestnicy zmagali się w takich konkurencjach jak test wiedzy informatycznej, budowa komputera, elementy programowania, arkusz kalkulacyjny, prezentacja multimedialna, projektowanie strony internetowej oraz budowa komputera. Podczas uroczystego podsumowania zawodów, które miały miejsce w ratuszu, zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz pogratulował organizatorom sprawnego przeprowadzenia zawodów a zawodnikom reprezentujących swoje szkoły -znakomitej wiedzy z zakresu informatyki i znajomości programów komputerowych. Nadmienił też, że po raz pierwszy Mistrzostwa odbyły się w wersji online, po raz pierwszy ich zakończenie zorganizowano w ratuszu.

Wyniki Mistrzostw

Drużynowo w kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11. Drugie i trzecie miejsce zdobyły reprezentacje SP nr 6. Indywidualnie – w kategorii klas 4-6, pierwsze miejsce zdobył Oliwier Kruk z SP nr 9, drugie miejsce wywalczył Franciszek Józefczyk z SP nr 6, a trzecie – Anna Glińska – również z SP nr 6.

W klasyfikacji drużynowej szkół w kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja SP nr 8, a trzecie SP nr 5. Indywidualnie – w kategorii klas 7-8, pierwsze miejsce zdobył Igor Roszman z SP nr 6. Drugie miejsce wywalczył Maciej Klawikowski z SP nr 6 Wejherowo, a najniższe miejsce na podium zajęła Agata Sulborska z SP nr 5.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 Piotr Litwin ocenił, że poziom zawodów był wysoki, a uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami. Dyrektor podkreślił, że dzięki sponsorom podtrzymano tradycję, że każdy uczestnik Mistrzostw otrzymuje nagrodę rzeczową. Uczestnicy mistrzostw otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrody wręczali: wiceprezydent Miasta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Piotr Litwin, dyrektor PZS nr 2 Krystyna Grubba, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 6 Sonia Skiba oraz przedstawiciel sponsorów Waldemar Węgrzynowski (Edu Team).

Pożyteczna współpraca z Technikum Elektrycznym

Oceny wyników dokonała komisja sędziowska w składzie: Ewa Seredyn, Waldemar Węgrzynowski, Konrad Wyłomski i Tomasz Mierk. Dyrektor Piotr Litwin wręczył pisemne podziękowania jurorom za udział w pracy komisji. Podziękowania otrzymali także sponsorzy m.in z-ca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, Waldemar Węgrzynowski z instytutu Edu Team i przewodnicząca Rady Rodziców – Sonia Skiba. Przebieg imprezy prowadziła Barbara Prądzyńska.

Warto podkreślić, że znakomita współpraca Szkoły Podstawowej nr 6 z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, owocuje kształceniem najzdolniejszych pod względem informatyki absolwentów podstawówki w Elektryku, którzy często dalszą edukację kontynuują m.in. na Politechnice Gdańskiej. Za współpracę i wsparcie w Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Miasta Wejherowa dyrektor szóstki Piotr Litwin wręczył Krystynie Grubbie – dyrektor wejherowskiego Elektryka – pamiątkowy dyplom grawerowany w etui oraz Medal 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 6.