A A+ A++

Wrzesień to dla zgierzan od wielu lat święto teatru niezależnego, a to za sprawą organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury Słodkobłękitów – Zgierskich Spotkań Małych Teatrów. Tegoroczna, 28. edycja imprezy odbędzie się w dniach 22-23 września.

Po roku przerwy wraca formuła konkursowa, co przysporzy uczestnikom dodatkowych emocji. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało aż 18 spektakli z całej Polski. W konkursie zobaczymy 7 z nich.

Oceniać je będą jurorzy:

  • Marcin Brzozowski (aktor, reżyser, wykładowca na łódzkiej filmówce),
  • Piotr Olkusz (pracownik Instytutu Kultury Współczesnej UŁ, redaktor miesięcznika “Dialog”)
  • i Weronika Fibich z Teatru Kana.

Tradycyjnie w programie festiwalu ważnym punktem będą rozmowy o spektaklach, w które angażują się wszyscy uczestnicy: aktorzy, twórcy, jurorzy i co może najważniejsze – publiczność. Jury przyzna nagrody dla najlepszych, a spektakl, który będzie najbliższy idei twórcy Słodkobłękitów Mariana Glinkowskiego, otrzyma nagrodę jego imienia. Reżyserowi chodziło o teatr robiony “własnym głosem, o własnych sprawach, na własną odpowiedzialność” i właśnie ta myśl nadaje charakter spotkaniom teatralnym w Zgierzu.

Spektakle będą wystawiane na dwóch scenach Starego Młyna: widowiskowej i zaadaptowanej do celów teatralnych sali baletowej.

Organizatorzy przewidzieli kilka wydarzeń towarzyszących: jubileuszową akcję Teatru Art. 51, warsztaty teatralne, a kilka dni przed imprezą warsztaty dla krytyków teatralnych, którzy stworzą redakcję gazety festiwalowej recenzującej elementy Słodkobłękitów.

Szczegółowy program festiwalu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚląski patrol: Narkotyki warte milion złotych, broń i amunicja przejęte przez policję [ZDJĘCIA]
Następny artykułZałożenia do projektu budżetu Miasta Lublin na 2024 rok