W meczu Orlen Basket Liga koszykarki KGHM BC Polkowice wygrały z drużyną Energa Polski Cukier Toruń 76:61.

Podczas gdy w pierwszej kwarcie wyraźnie lepsze były Polkowiczanki, w drugich dziesięciu minutach to Torunianki były górą. Druga połowa to jednak znowu lepsza gra Wicemistrzyń Polski które wygrały ostatecznie 76-61. Znakomite zawody rozegrała Stephanie Mavunga, autorka 18 punktów I 13 zbiórek, najlepszym strzelcem z 21 punktami na koncie była Brianna Fraser. W drużynie gości po 18 punktów zdobyły Angelika Stankiewicz i Keishana Washington.

KGHM BC Polkowice – Energa Polski Cukier Toruń 76:61 (29:20, 12:14, 18:16, 17:11)

KGHM BC Polkowice (76): Brianna Fraser 21, Stephanie Mavunga 18 (13 zb.), Zala Friškovec 9, Klaudia Gertchen 8, Emilia Kośla 6, Brittney Sykes 4, Nika Barič 3 (6 as.), Wiktoria Zasada 2, Zuzanna Kulińska 2.

Energa Polski Cukier Toruń (61): Keisha Washington 18, Angelika Stankiewicz 18, Asia Strong 11 (9 zb.), La Mama Kapinga Maweja 8, Jowita Ossowska 3, Wiktoria Sobiech 3.