A A+ A++

Zaklęcia pędzlem uchwycone – Bytom i jego artystyczna dusza na płótnach Wesołowskiej. Oto przestrzeń, w której miasto przeobraża się w abstrakcyjne pejzaże, a wizje artystki kładą się na płótnach wywołując emocje i dialog z widzem. Sprawdź, jak Bytom inspiruje i kręci kołem sztuki.

  • Wernisaż Magdaleny Wesołowskiej w Pałacu Bytomskim.
  • Projekt “Magia Bytomia” i jego miejskie inspiracje.
  • Stypendium Prezydenta miasta a twórczość artystki.
  • Ekspozycja obrazów dostępna do połowy lutego w symbolicznej cenie.

Magdalena Wesołowska, artystka związana z Bytomiem i absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, zyskała uznanie za swoją niepowtarzalną serię obrazów, które można aktualnie podziwiać w Pałacu Bytomskim. W ramach otrzymanego w ubiegłym roku Stypendium Prezydenta Bytomia, Wesołowska stworzyła dzieła, które są hołdem dla jej rodzinnego miasta.

Projekt “Magia Bytomia – Abstrakcyjne Pejzaże Śląska” to wyjątkowe spojrzenie na Bytom, które w oczach artystki przekształca się w miejsca zarówno realne, jak i wyobrażone. Jak sama Magdalena Wesołowska mówi: Malując, tworzę w sobie nową niewyobrażalną przestrzeń. Na płótnie emanują emocje mojego wnętrza. Dzieła, które powstały podczas stypendium, odzwierciedlają nie tylko architekturę miasta, ale i jego duszę, historię oraz zmieniające się oblicza natury.

Wesołowska znana jest z eksplorowania koloru i rytmu, jakie nadaje swoim pracom. Jej obrazy to nie tylko estetyczne doświadczenia, ale i emocjonalne podróże, które wprowadzają odbiorcę w stan spokoju poprzez piękno i energię kolorów. Przenoszę widza i siebie, do innych abstrakcyjnych światów, by zaznać spokoju, ukojenia w kolorach emanujących pięknem i tętniących życiem, wyznaje autorka.

Ekspozycja jest dostępna dla publiczności do 16 lutego. Bilety w atrakcyjnej cenie 2 złote pozwalają nie tylko zanurzyć się w artystycznej wizji Wesołowskiej, ale również dać szansę na bliższe poznanie samego pałacu. Bytomianie i goście miasta mają więc wyśmienitą okazję, by na własne oczy przekonać się o magii, jaką tkwi w bytomskich krajobrazach uchwyconych przez pędzel artystki.

Połączenie talentu, uczucia do rodzinnego miasta oraz wsparcia lokalnych władz zaowocowało stworzeniem dzieł, które przemawiają do wyobraźni i serc. Wesołowska często podkreśla swoje przywiązanie do Bytomia, nazywając go swoim miejscem na ziemi, sercem Europy. Artystka często w rozmowach prywatnych przywołuje słowo Bytom, wspomina Iwona Szoka z Fundacji Opus Unicus, ilekroć padają inne słowa, tj. piękno nieoczywiste, dom, moje miejsce na ziemi, moje serce Europy.

Opierając się na: Urząd Miejski w Bytomiu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPromocja na sprzęt do grania – obudowy, klawiatury, słuchawki, myszki i monitory. Taniej też laptopy, komputery, podzespoły
Następny artykułWyprzedaż odzieży wojskowej i roboczej