KS Pelikan Łowicz ma tendencję zwyżkową w rozgrywanych meczach kontrolnych. Po przegranej i remisie, nadeszła kolej na zwycięstwo. W sobotę, 8 lutego 2020 roku, zespół trenera Mykoli Dremliuka pokonał na wyjeździe RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 2:0 (0:0).

Trzeci sparing przyniósł ze sobą zwycięstwo biało-zielonych. Trener Dremliuk w dalszym ciągu szuka rozwiązań, aby drużyna jak najlepiej radziła sobie na boisku podczas meczów ligowych. W spotkaniu z Lechią Pelikan pokazał swoją wyższość walcząc na terenie rywala, co zawsze jest bardziej obciążające. Poradzili sobie dobrze, ale przełom przyszedł dopiero po przerwie.

W pierwszej połowie nie udało się zakończyć żadnej akcji bramką. Skuteczność przyszła w drugiej odsłonie i zapoczątkował ją Grzegorz Wawrzyński zdobywając gola dla biało-zielonych w 60. minucie gry. Autorem drugiej bramki został Patryk Papuga po upływie niespełna dwudziestu minut.

Oby coraz lepsze wyniki spotkań świadczyły o coraz lepszej formie zawodników.

Sparing:
KS Pelikan Łowicz – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 2:0 (0:0); br.: Grzegorz Wawrzyński (60) i Patryk Papuga (78).
Pelikan: zawodnik testowany – Jan Kopania, zawodnik testowany, Grzegorz Wawrzyński, Maciej Wyszogrodzki – Filip Kowalczyk, Patryk Pomianowski, Piotr Piekarski, Kuba Jóźwiak – Damian Warchoł, Dawid Kieplin. Na zmianę wchodzili: Patryk Orzeł – Damian Kozieł, Grzegorz Wawrzyński, zawodnik testowany, Michał Żółtowski – Patryk Papuga, Patryk Pomianowski, Piotr Piekarski, Kuba Jóźwiak – Krystian Kruk, Krystian Białas.

Sparingi KS Pelikan Łowicz:
2020.02.11 (wt), godz. 11.00: KS Pelikan Łowicz – OKS Stomil Olsztyn (I liga), Nieborów
2020.02.15 (s), godz.12.00: KS Pelikan Łowicz – UKS Lider Włocławek (IV liga), Łódź, ul. Milionowa
2020.02.22 (s), godz.: KS Pelikan Łowicz – MKS Znicz Pruszków (II liga), Sierakowice Lewe, Bełchów
2020.02.29 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – MKS Jutrzenka Warta (IV liga), Łowicz