70 mln USD wyniosła wartość międzynarodowych zamówień publicznych w Polsce w 2022 r. To nadal nie jest imponujący wynik mimo, że we wcześniejszych latach suma ta nie przekraczała nawet 5 mln USD. Globalne międzynarodowe zamówienia publiczne liczą łącznie blisko 30 mld USD! Niestety w rankingach Polska jest dopiero na 70. miejscu, niżej niż Haiti, Hiszpania czy Włochy.*
Mitem jest, że to pole tylko dla dużych firm z konkretnych sektorów. Szanse są dla MŚP z wielu branż, w tym choćby budowlanej, spożywczej, tekstylnej, meblowej, nowych technologii, poszukiwane są produkty chemicznych, usługi transportowe czy poligraficzne.
W sondażach badających, dlaczego polskie firmy tak rzadko biorą udział w przetargach międzynarodowych dominują głosy, że przedsiębiorcy wolą skupić się na rynku krajowym, brakuje im zasobów organizacyjnych, a także wiedzy gdzie można szukać informacji na ten temat.
Czas to zmienić! To szansa na bezpieczną ekspansję. Organizacje międzynarodowe to solidny partner. Warto wspomnieć też o wartości wizerunkowej wynikającej ze współpracy z prestiżowymi organizacjami, co może umocnić pozycję firmy na arenie międzynarodowej.
Weź udział w webinarze 28 lutego i dowiedz się m.in.:
- Co należy zrobić by zostać dostawcą organizacji międzynarodowych?
- Jak wyszukać partnerów?
- W jaki sposób organizacje międzynarodowe wspierają Ukrainę i co to oznacza dla polskich przedsiębiorców?
- Czy realizując zamówienia na rzecz organizacji międzynarodowych, przedsiębiorca płaci podatki?
Ekspertem będzie mecenas Paweł Sendrowski – radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej.
Wielkopolska Grupa Prawnicza to jedna z pierwszych w Polsce kancelarii zajmujących się tematyką zagranicznych i międzynarodowych zamówień publicznych. Wraz z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przeprowadziła cykl szkoleń w całej Polsce. Dzięki wsparciu kancelarii wielu przedsiębiorców złożyło swoje pierwsze oferty na rynkach organizacji międzynarodowych (m.in. na rynku ONZ, czy w ramach instytucji unijnych takich jak: Parlament Europejski czy FRONTEX), jak również na rynkach poszczególnych krajów Unii Europejskiej (m.in. we Francji, Niemczech, na Węgrzech).
Udział jest bezpłatny. Czekamy na Twoje zgłoszenie!
* Źródło: Polski Instytut Ekonomiczny.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS