Iga Świątek w niedzielne popołudnie zafundowała sobie mały spacerek w starciu z Amerykanką Bernardą Perą (32. WTA). Liderka światowych list potrzebowała 76 minut do rozstrzygnięcia. Pierwszego seta wygrała 6:3, a drugiego 6:2.

“Poczułem się jak bokser zawodowy, stres był”. Suzuki Boxing Promotion kształtuje polskich pięściarzy

Iga Świątek w 1/8 finału Madrid Open. Wiemy, kiedy zagra. Krótka przerwa między meczami

Teraz przed Polką nie będzie zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w poniedziałek pierwszego maja pojawi się na korcie, aby powalczyć o ćwierćfinał imprezy w stolicy Hiszpanii. Choć nie wiadomo jeszcze, czy zmierzy się z Qinwen Zheng czy z Ekateriną Aleksandrową (ich mecz III rundy rozpoczął się po godzinie 20:00), to znana jest już pora starcia.

Iga Świątek w meczu z Austriaczką Julią Grabher w Madrycie, 28 kwietnia 2023 r. “Iga Świątek przeleciała jak cyklon. Niekwestionowana faworytka”

Tenisistki wyjdą na kort w poniedziałek podczas sesji wieczornej. Pojedynek z udziałem Igi Świątek zaplanowano jako drugi od godziny 20:00. To oznacza, że Polka rozpocznie swój mecz nie wcześniej niż o 21:00.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

W przypadku awansu do ćwierćfinału niewykluczone, że Iga Świątek zmierzy się z Barborą Krejcikovą (12. WTA). Będzie to okazja do rewanżu za ostatnie porażki z Czeszką. W półfinale Polka może trafić na Jessicę Pegulę (3. WTA), a w finale na Arynę Sabalenkę (2. WTA).

Germany Tennis WTA Tak wygląda drabinka Świątek w Madrycie. Teraz się zacznie. Szansa na wielki rewanż

Kiedy gra Iga Świątek? Gdzie oglądać 1/8 finału Madrid Open? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Transmisję ze spotkania Igi Świątek w 1/8 finału w Madrycie przeprowadzi Canal+Sport. Relacja na żywo dostępna będzie także na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej. Początek w poniedziałek pierwszego maja około 21:00.