Aryna Sabalenka (2. WTA) idzie jak burza podczas tegorocznego turnieju w Miami. Białorusinka potwierdza wysoką dyspozycję, którą prezentuje od początku 2023 roku. Po tryumfach w Adelajdzie i Australian Open przyszły zaskakujące porażki z Barborą Krejcikovą (13. WTA) w ćwierćfinale turnieju w Dubaju 6:0, 6:7(2:7), 1:6 i w finale w Indian Wells z Jeleną Rybakiną (7. WTA) 6:7(11:13), 4:6.

Robert Lewandowski tłumaczy się ze straty, po której mogliśmy stracić gola

Sensacyjna porażka Hurkacza w Miami. Szok w tie-breaku

Aryna Sabalenka była niemalże bezbłędna przy własnym serwisie

W czwartej rundzie turnieju w Miami Sabalenka zmierzyła się z Krejcikovą i tym razem nie dała rywalce żadnych szans. W pierwszym secie przy własnym serwisie druga rakieta świata straciła zaledwie siedem punktów, przełamała raz rywalkę i wygrała gładko 6:3. W drugim secie Sabalenka jeszcze bardziej zdominowała Krejcikovą. Dwukrotnie przełamała jej podanie, a przy swoim oddała tylko trzy punkty i całą partię zwyciężyła 6:2.

Także po 66 minutach Aryna Sabalenka wygrała 6:3, 6:2 i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju Miami Open.

Przewagę przy serwisie 24-latki przedstawia jedna statystyka z tego spotkania. Jak wyliczył profil OptaAce Sabalenka wygrała 87,9 proc. punktów (23 na 33) przy pierwszym serwisie przeciwko czeskiej tenisistce. To szósty mecz na jedenaście w turniejach WTA 1000 w tym roku, w którym Białorusinka notuje powyżej 80 proc. skuteczność wygranych punktów przy pierwszym podaniu.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Magda LinetteUwielbiają się poza kortem. Na nim nie było sentymentów. Polka oberwała od koleżanki

– Jestem bardzo zadowolona z poziomu, jaki pokazałam. Szczególnie w starciu z taką zawodniczką jak Barbora – powiedziała Sabalenka w pomeczowym wywiadzie. – Ona jest świetną zawodniczką, a mecze z nią zawsze są trudne. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się utrzymać odpowiedni poziom i zakończyć ten mecz w dwóch setach.

Aryna Sabalenka po zwycięstwie z Krejvikovą została pierwszą tenisistką, która wygrała w tym roku 20 spotkań. W ćwierćfinale turnieju w Miami zagra z Rumunką Soraną Cirsteą (74. WTA).