A A+ A++

Stolarstwo to trudna sztuka, która wymaga nie tylko ogromnych umiejętności, lecz także pewnej ręki. W końcu lite drewno to dość kosztowny materiał, którego nie powinno się od tak marnować. Dlatego też do obróbki tarcicy warto się wyposażyć w dobrej klasy sprzęty, takie jak produkty japońskiego koncernu Makita. Ich wysoka wydajność oraz precyzja są marzeniem wielu majsterkowiczów, jednocześnie będąc w stanie w zupełności spełnić wyśrubowane wymagania profesjonalistów. Zatem, jakie urządzenia japońskiego potentata warto kupić w pierwszej kolejności?


Zalety płynące z wykorzystania elektronarzędzi Makita w stolarce oraz ślusarstwie

Istnieje wiele powodów, dla których warto zakupić sprzęt Makita do prac związanych z obróbką drewna. Marka ta jest powszechnie znana z niezawodności, innowacyjności, a przede wszystkim z wysokiej jakości swoich produktów.

Co więcej, w jej ofercie można znaleźć szeroką gamę elektronarzędzi dedykowanych do sprawnego realizowania szerokiego zakresu prac – poczynając od przycinania części konstrukcyjnych więźby dachowej, przez skracanie elementów dekoracyjnych, a kończąc na precyzyjnym docinaniu materiałów do budowy kunsztownych, ręcznie robionych mebli drewnianych.

Jednym z kluczowych aspektów, który wyróżnia elektronarzędzia Makita na tle konkurencji, jest też wysoka precyzja obróbki drewna. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ dokładność sprzętu bezpośrednio wpływa na estetykę oraz funkcjonalność końcowego produktu, a co za tym idzie, jego jakość.

W urządzeniach Makita stosowane są zaawansowane technologie, takie jak laserowe wskaźniki linii cięcia czy systemy precyzyjnego prowadzenia szynowego. Zapewniają one użytkownikom możliwość wykonania skomplikowanych cięć z niebywałą dokładnością i umożliwiają uzyskanie pełnej powtarzalności. Pozwala to na minimalizację błędów oraz znacząco redukuje marnowanie wykorzystywanego materiału. Jest to nie tylko ekonomiczne, lecz także pomaga zadbać o środowisko naturalne.

Trzy polecane elektronarzędzia ze stajni Makita

Japoński producent ma w swojej ofercie szeroki asortyment ciekawych elektronarzędzi. Jednak sprzętami, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego stolarza lub majsterkowicza pasjonującego się pracą w drewnie, zdecydowanie są trzy propozycje. Oto one.

Szlifierka kątowa Makita DGA517ZJ

Szlifierka kątowa Makita DGA517ZJ to niezwykle zaawansowane urządzenie bezprzewodowe. Jest ono zasilane akumulatorami o napięciu 18V z serii LXT, które zapewniają wystarczająco duży zapas mocy, by napędzać osprzęt o średnicy 125 mm. Mogą być to tarcze szlifierskie, tnące, a także bardziej specjalistyczne akcesoria do pracy z drewnem lub innymi materiałami.

Sercem szlifierki kątowej Makita DGA517ZJ jest bezszczotkowy silnik BLDC, który zapewnia wysoką żywotność, długi czas działania na jednym naładowaniu akumulatora, a także relatywnie niską wagę.

Sprzęt zapewnia także możliwość regulacji prędkości obrotowej osprzętu w zakresie od 3000 do 8500 obrotów na minutę. Kątówka jest bardzo dobrze wyważona, dzięki czemu można ją postawić pionowo na równej powierzchni i zawsze mieć w zasięgu ręki.

Akumulatorowa szlifierka kątowa Makita DGA517ZJ

Główne zalety szlifierki kątowej Makita DGA517ZJ to system ADT (Automatic torque Drive Technology), który dostosowuje prędkość oraz moment obrotowy silnika do aktualnego obciążenia. Zapewnia to optymalną efektywność cięcia lub szlifowania, pozwalając skupić się na ważniejszych kwestiach.

Kątówka została także wyposażona w technologię AFT (Active Feedback sensing Technology), która wyłącza narzędzie w przypadku nagłego zablokowania tarczy w obrabianym materiale. Znacząco zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania i redukuje ryzyko wystąpienia poważnego wypadku.

Oprócz tego, ergonomiczna konstrukcja oraz niewielka waga sprawiają, że szlifierka kątowa Makita DGA517ZJ będzie świetnym sprzętem dla początkujących osób.

Wyrzynarka Makita DJV181Z

Bezprzewodowa wyrzynarka Makita DJV181Z to kolejna niezwykle ciekawa propozycja urządzenia zasilanego akumulatorami z rodziny LXT. Sprzęt ten również został wyposażony w bezszczotkowy silnik BLDC, który charakteryzuje się wysoką wydajnością, energooszczędnością oraz długą żywotnością.

Wyrzynarka Makita DJV181Z pozwala na płynną regulację prędkości brzeszczotu w zakresie od 800 do 3500 skoków na minutę. Długość pojedynczego skoku wynosi 26 mm, co pozwala niezwykle szybko i zarazem precyzyjnie przecinać lite drewno, płyty drewnopochodne, a także tworzywa sztuczne. Z kolei wyposażając wyrzynarkę Makita DJV181Z w specjalistyczne brzeszczoty, możliwe stanie się również cięcie blachy stalowej, cienkiego aluminium, a także rur miedzianych.

Funkcja „soft start” zapewnia płynne rozpędzanie osprzętu, dzięki czemu wyrzynarka Makita DJV181Z jest łatwa w obsłudze i nie szarpie materiału po wciśnięciu spustu urządzenia. Model ten pozwala także na odchylanie stopy narzędzia pod kątem 45°, a także umożliwia podrzynanie materiału przydatnego podczas wstępnego skracania drewnianych desek i blatów.

Wyrzynarka Makita DJV181Z

Piła ukosowa z funkcją posuwu Makita LS0714N

Makita LS0714N to zaawansowana ukośnica, czyli specjalny rodzaj pilarki dedykowanej do cięcia drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Sprzęt ten po wyposażeniu w odpowiednią tarczę poradzi sobie też z przecinaniem profili wykonanych ze stali konstrukcyjnej lub aluminium.

Ukośnica Makita LS0714N wyróżnia się wysoką precyzją, która pozwala na uzyskiwanie w pełni powtarzalnych cięć za każdym razem. Jest to niezwykle przydatne podczas prac stolarskich oraz ciesielskich, gdzie nawet uchybienie o pojedyncze milimetry potrafi doprowadzić do konieczności wykonywania czasochłonnych i zarazem kosztownych poprawek.

Piła ukosowa z funkcją posuwu Makita LS0714N umożliwia również wykonywanie cięć pod kątem – zarówno względem osi ostrza, jak i również na obracanie głowicy tnącej względem jej podstawy. Pilarka może wykonywać cięcia pod kątem dochodzącym do 57° w prawo oraz 45° w lewo. Głowica tnąca może być też odchylana w zakresie od 0° do 45° w lewo oraz od 0 do 5 ° w prawo.

Makita LS0714N to lekka i zwarta konstrukcja, co znacząco ułatwia jej transport pomiędzy placami budowy. W szczególności docenią to dekarze oraz cieśle, którzy często są zmuszeni pracować poza

terenem swojego warsztatu. W połączeniu z wydajnym silnikiem o mocy 1010 watów oraz średnicą tarczy tnącej wynoszącą 190 mm, czyni to z ukośnicy Makita LS0714N uniwersalny sprzęt do zastosowań stacjonarnych oraz prac polowych.

Materiał partnera

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBoris Kudlička: Uciekamy przed byciem modnymi w projektowaniu
Następny artykułPotrącenie na Medweckiego