Wisła Sandomierz od zwycięstwa nad Lublinianką Lublin rozpoczęła rundę wiosenną w trwającym sezonie ligowym. W trenerskim debiucie Roberta Chmury wiślacy wygrali 3-1 (1-0) w meczu 18. kolejki III ligi, gr. IV. Gola w pierwszej połowie zdobył Mateusz Wyjadłowski. W drugiej części strzelali Kamil Uciński i Jakub Wódz.

Wisła do meczu przystąpiła w całkowicie eksperymentalnym składzie. Do ostatniej chwili dopinane były transfery. Spotkanie od początku rozgrywane było przy opadach śniegu. Wiślacy z kolejnymi minutami zdobywali przewagę w grze. W 20. minucie tuż przed polem karnym sfaulowany został Kamil Uciński. Mateusz Wyjadłowski sprytnym strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie gospodarzom.

W drugiej połowie meczu podopieczni Chmury nadal grali ofensywnie. W 72. minucie dało to drugiego gola wiślakom. Po zagraniu w pole karne Uciński mocnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza rywali. Niemal dziesięć minut później w poprzeczkę trafił Jakub Pryliński. W 90. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Wódz pewnym uderzeniem trafił do siatki. Już w doliczonym czasie meczu Dawid Wdowicz zmnieszył wymiary porażki Lublinianki, strzelając honorowego gola.

5 marca 2023, 15:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-1 Lublinianka Lublin
Mateusz Wyjadłowski 21, Kamil Uciński 72, Jakub Wódz 90 – Dawid Wdowicz 90

Wisła: 12. Stanisław Czarnogłowski – 20. Krystian Bik (74, 2. Bartłomiej Cichoń), 17. Marcin Sudy, 5. Włodzimierz Krajewski (46, 24. Wołodymyr Chorolśkyj), 98. Mateusz Bień – 99. Bartosz Kościółek (88, 18. Wojciech Kotalczyk), 8. Jakub Michalczyk, 6. Krystian Furman (78, 10. Kacper Stokłosa), 11. Mateusz Wyjadłowski (88, 30. Jakub Wódz), 14. Kamil Uciński – 9. Jakub Pryliński.

Lublinianka:  23. Marcin Szydłowski (66, 98. Kamil Błażucki) – 6. Maciej Misiurek (76, 13. Bartłomiej Skrzycki), 5. Bartosz Płocki, 4. Jakub Drąg, 14. Marcin Szczepaniak – 18. Maksymilian Flis, 15. Dominik Kołacz, 16. Krystian Książek, 10. Patryk Knapp (60, 17. Hubert Gorecki), 7. Dawid Wdowicz – 9. Aleksander Choina (46, 3. Jarosław Mazur).

żółte kartki: Furman, Kościółek, Uciński – Choina, Misiurek, Kołacz, Książek.

sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).

źródło: własne / fot.: Piotr Andryka